کد خبر: ۷۸۹۹۱۲
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۲

جدال استقلال و صدا و سیما بالا گرفت/ غیبت ساپینتو در نشست‌های خبری

سرمربی استقلال تا زمانی که دوربین‌های صدا و سیما در نشست‌های خبری حضور داشته باشند، حاضر به شرکت در این نشست‌ها نمی‌شود.
جدال استقلال و صدا و سیما بالا گرفت/ غیبت ساپینتو در نشست‌های خبری
آفتاب‌‌نیوز :

استقلال امشب (پنجشنبه) در چارچوب هفته سوم لیگ برتر فوتبال با یک گل از سد مس کرمان عبور کرد. ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی حضور پیدا نکرد. محمد حسین زرندی، مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال درباره این غیبت توضیح داد: همانطور که در جریان هستید و باشگاه استقلال هم چندین بار اعلام کرده، به خاطر مسائل حق پخش بین باشگاه و صدا و سیما، تا زمانی که دوربین‌های تلویزیونی در سالن کنفرانس حضور داشته باشند، آقای ساپینتو به نشست خبری نمی‌آید.

او افزود: دکتر آجورلو در فوتبالی که حق پخش پرداخت نمی‌شود، از تبلیغات محیطی درآمدزایی می‌کنند اما با مدلی که بازی امروز پخش شد، بی‌احترامی به هواداران استقلال است. نمی‌دانم، نمونه دیگری این سبک پخش تلویزیونی در کشور دیگری دیده‌اید؟ این جفا در حق باشگاه استقلال است. از زمانی که سوت بازی زده شد، هواداران استقلال نگران و ناراضی هستند. این سبک فوتبال پخش کردند و بستن لنز دوربین را هیچ کجای دیگر ندیده‌ام. دکتر آجورلو قبل از این بازی با آقای پولادگر، ماجدی و درودگر صحبت کردند، اگر وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نمی‌خواهند پشت باشگاهی با ۳۰ میلیون هوادار باشد، کجا می‌خواهد پشت باشگاه باشد؟ جدا از ظلمی که در حق باشگاه استقلال می‌شود، این مدل از پخش تلویزیونی کج سلیقگی در حق هواداران استقلال است. امیدوارم این کج سلیقگی برطرف شود چرا که این بی‌احترامی به هواداران استقلال است. این کار چوب لای چرخ فوتبال است.

مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که چه شد که تهدیدشان در بین دو نیمه مبنی بر این که در نیمه دوم به میدان نمی‌روند، عملی نشد، توضیح داد: ما واقعا نمی‌خواستیم بازی کنیم چرا که هواداران پیغام‌های زیادی درباره این سبک پخش تلویزیونی برای ما فرستادند. این تصمیم مشترک باشگاه یعنی مدیریت و بازیکنان بود اما به خاطر هوادارانی که منتظر نیمه دوم بودند، ما به زمین آمدیم.

زرندی در پاسخ به این سوال که آیا ساپینتو در میکسدزون صحبت می‌کند، بیان کرد: اگر دوربین‌های تلویزیونی در میکسدزون باشد، نه.

او در واکنش به صحبت‌های خبرنگار صدا و سیما مبنی بر این که آیا این که فقط باشگاه استقلال با صدا و سیما مشکل دارد، نشان نمی‌دهد که ایراد از باشگاه استقلال است، گفت: به خاطر این که باشگاه استقلال پیشرو در گرفتن حقشان هستند. شرایط درآمدزایی در باشگاه استقلال با سایر باشگاه‌ها متفاوت است.

در ادامه جدالی لفظی بین خبرنگاران صدا و سیما و مدیر رسانه‌ای استقلال در گرفت. خبرنگاران صدا و سیما در این جدال عنوان کردند که باشگاه استقلال حق تبلیغات محیطی را گرفته و دیگر خواسته کنونی‌اش غیرمنطقی است که مدیررسانه‌ای باشگاه استقلال در پاسخ اعلام کرد، که این‌ها حق باشگاه است و این دو راه درآمدزایی منافاتی با هم ندارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین