کد خبر: ۷۹۴۵۴۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴
فرزند خانم خزعلی می خواهد جلوی سایت های مستهجن را بگیرد

فعال سیاسی اصولگرا: پسر خزعلی برای دور زدن تحریم‌ها و یادگیری علم VPN به کانادا رفته!

چند روزی است که خبر مهاجرت پسر انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به کانادا و فعالیت در یک شرکت تولید VPN خبرساز شده و خزعلی به این خاطر مورد انتقاد فراوان قرار گرفته است تا جایی که شایعه استعفای او منتشر شد.
فعال سیاسی اصولگرا: پسر خزعلی برای دور زدن تحریم‌ها و یادگیری علم VPN به کانادا رفته!
آفتاب‌‌نیوز :

پس از انتشار گسترده خبر مهاجرت پسر انسیه خزعلی در فضای مجازی، معاون امور زنان و خانواده ابراهیم رئیسی به این موضوع واکنش نشان داد و سفر فرزندش را «موقت» و «کاری» خواند. خزعلی در توییتر خود نوشت:« گذشت آن دوران که مسئولانی مثل کوه پشت فرزندان خویش می‌ایستادند و صراحتا از مهاجرت و زندگی آنها در خارج از کشور دفاع می کردند اما امروز برخی با ذوق زدگی از مهاجرت فرزند اینجانب گفتند؛ درحالی که سفر موقت کاری ایشان جهت توسعه و پشتیبانی مجموعه دانش‌ بنیانی است که در ایران با تعداد زیادی از دانشجویان کامپیوتر فعال است و خوشبختانه این پروژه کاری رو به اتمام بوده و وی در ماه‌های آینده به کشور باز میگردد.» با این حال حواشی سفر فرزند خانم معاون ادامه دارد و به عنوان یکی از اعضای دولت انقلابی برای افکار عمومی سوال برانگیز شده است، در همین رابطه محمدحسن قدیری ابیانه سفیر سابق ایران درمکزیک و ایتالیا به گفت و گو با گسترش نیوز به گفت و گو پرداخته که در ادامه می خوانید.

فرزند خانم خزعلی می خواهد جلوی سایت های مستهجن را بگیرد

ابیانه در رابطه با سفر فرزند انسیه خزعلی اظهار کرد: گفته شده است که سفر فرزند خانم خزعلی در مورد وی پی ان بوده و شرکت به ایشان تعلق دارد. این کار دو حالت دارد یا می خواهند نتیجه تلاش هایشان را به خارجی ها بدهند و یا می خواهند در ایران فیلترشکن‌ها را خنثی کنند. نکته این است که آیا می خواهند فیلترهایی را که در ایران اعمال می شود تقویت کنند و یا شاید قصد این است که وی پی ان هایی که برای سایت های مستهجن کار می کنند خنثی سازی کنند. خوب یا بد بودن کار بستگی به هدف و نتیجه کار ایشان دارد.

وی افزود: اگر کسی از فرزندان مسئولین برای منافع شخصی و کار شخصی به خارج از کشور می رود تا آنجا زندگی کند و کسب درآمد کند شایسته نیست این فرد در مسئولیت بماند. اگر وقتی فرزندی رفت پدر و والدین هم از مناصب حکومتی عزل شوند این قابل قبول است. برخی تعبیر کرده اند که گفته شده وقتی فرزند رفت والدینی که مسئولیت دارند باید از کشور بروند ولی منظور رفتن از ایران نیست بلکه از مسئولیت کنار بروند اما اگر کسی برای دور زدن تحریم ها رفته است این کار خوبی است.

ابیانه با اشاره به مورد مشابه مهاجرت فرزند معصومه ابتکار در دولت قبل، گفت: فرزند خانم ابتکار برای تجارت رفته بود و این با کسی که برای هدف دور زدن تحریم ها رفته است متفاوت است. همسر خانم ابتکار در کار واردات بنزین بود. پسر آقای حجاریان هم در کار واردات گندم بود و معلوم نیست چندین میلیارد دلار گرفته است تا واردات داشته باشد. به این کار ها نباید اجازه داد ولی وقتی کسی رفته تا تحریم ها را دور بزند این رفتن اشکالی ندارد. ما می گوییم هر کسی هر کجا هست در خدمت ملت خودش باشد. چه فرزند و چه مسئولین. مثلا موردی هم مثل ساشا سبحانی وجود دارد که می بینیم پدر انقلابی و حزب الهی است و از پسر خود اعلام برائت کرده است. امکانات ساشا سبحانی هم از طرف پدرش نبوده و ترجیح داده بدون اجازه و موافقت پدرش در خارج بماند. امروز هم به سایت های قمار رو آورده و ثروتش از این راه و از فساد است و پدر او را عاق کرده است. نباید حضرت نوح را به خاطر پسرش طرد کرد.

وی افزود: بسیاری از مسئولین فرزندانی منافق داشتند. مرحوم آیت الله محمدی گیلانی یکی از کسانی بود که خودش حکم اعدام پسرش را صادر کرد. شاید کسی برای زندگی به خارج از کشور برود و پدر او موافق یا مخالف باشد. وقتی کسی به خارج می رود و هدف او کار و خدمت به کشور خود است این چه اشکالی دارد؟!

با علم وی پی ان آشنایی دقیق نداریم

ابیانه تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که یک سری از سایت ها به دلیل مطالب ضد انقلاب محدود شده اند اما این وی پی ان ها راه را برای آن ها باز می کند در نتیجه این مسئله وجود دارد که که چطور باید این وی پی ان ها را خنثی کنیم؟ مشکل دیگر این است که خارجی ها محدودیت‌هایی را بر علیه سایت های ایرانی برقرار کرده اند تا سایت های ایرانی دیده نشوند همانطور که ماهواره ها را برای نشان ندادن شبکه های ایران قطع کرده اند و یا امواجی برای دیده نشدن شبکه های ایرانی دارند. بنابراین وی پی ان ها کارکرد منفی و مثبت دارند. باید در ایران راه را برای سایت های ضد انقلاب و مستهجن بست. ما باید بتوانیم سدهایی که در راه سایت های خودمان ایجاد کرده‌اند خنثی کنیم. وی پی ان ها یی که بر علیه ایران استفاده می شود باید خنثی شود، وی پی ان در دنیا فراوان است و از علومی است که ما در آن ضعیف هستیم و بهتر است اگر کسی این علوم را نمی داند برود و یاد بگیرد، شاید پسر خانم خزعلی هم جز این افراد باشد.

استفاده مسئولین از توئیتر مثبت است

وی با بیان اینکه استفاده مسئولین از توئیتر مثبت است، گفت: باید ابتدا ببینیم توییتر چرا فیلتر شده است؟! توییتر برای عدم استفاده منفی از این شبکه فیلتر شده است. اگر مسئولی استفاده ای درست دارد و مخاطبینی در سطح جهان دارد و از این امکان هم به نفع کشور استفاده می کند چه اشکالی دارد؟!زمانی می گوییم مسئولین از این توییتر استفاده شخصی و ضد انقلابی دارند که در این مورد می توان اشکال وارد کرد ولی وقتی از این فضا به نفع انقلاب و جنگ رسانه ای استفاده می شود این نکته ای مثبت است و نیت و کارکرد در این مرحله بسیار مهم است چون فرض بر این است که مسئول می خواهد از نظام دفاع کند.

ابیانه ادامه داد: در سطح کشور آدم های هستند که از تویتر و اینستاگرام و ... استفاده ای سوء و منفی می کنند. ما می گوییم راه را باید بر منافقین ببندیم. آن ها پایگاهی در آلبانی دارند و روزانه با چندین نفر در حال دروغ پراکنی و فریب هستند اما داشتن توییتر امتیازی برای کسی محسوب نمی شود. مثل این که بگویید شهید سلیمانی برای شهید همدانی پارتی بازی کرد و او را جزو مدافعین حرم به سوریه برد. فرماندهی در آن جا که امتیازی محسوب نمی شود که برود و سر او را ببرند و بر نیزه کنند. درست است که اسم او فرمانده است ولی فرمانده داریم تا فرمانده! برخی نگاهی نسبت به مسئولیت دارند و تصور می شود مسئولیت در جمهوری اسلامی موقعیتی بخور بخور است. از این رو می گویند تو عمری مسئول بودی و حالا کنار برو تا دیگری بیاید تا او هم بخورد، عمری فرمانده بودی و حالا نمی‌خواهد فرمانده بشوی؟ ولی او برای دفاع از ناموس کشور رفته است، این موضوع به دید افراد بستگی دارد و باید دید با چه عینکی به مساله نگاه می کنند؟! آن کسی که مسئولیت را بخور بخور می داند می گوید کنار برو تا من هم بیایم بخورم. این یک نگاه منفی است.

عملکرد یکساله رئیسی بسیار خوب بوده است

این چهره اصولگرا در رابطه با عملکرد یکساله رئیسی و میزان محبوبیت او گفت: من عملکرد آقای رییسی را بسیار خوب ارزیابی می کنم به ویژه اگر بخواهم مقایسه ای با دولت های گذشته داشته باشم. چه دولت روحانی و چه دولت احمدی نژاد و چه دولت خاتمی اصلا قابل قیاس نیست. البته این به معنی نداشتن اشتباه نیست ولی در حال حرکت است. شما یک وزیر را در کابینه سیزدهم نمی بینید که مثل وزرای دولت قبلی ثروت های چند هزار میلیاردی داشته باشد و همه باسواد هستند.

وی افزود: شاید برخی از روسای جمهور ما در دوره ای محبوب تر بودند مثلا مقام معظم رهبری در دوره ای محبوب بودند و بعد از ایشان می توان این مقام را به آقای رییسی داد البته آقای احمدی نژاد هم در دوره ای محبوبیت زیادی داشتند چون خدماتی ارائه کردند. ولی این محبوبیت را از دست داد. امروز مخالف و موافق آقای رییسی و کسانی که به ایشان رای داده یا نداده اند می دانند که ایشان در حال خدمت کردن است و شبانه روز کار می کند. حال آیا با تلاش ایشان مشکلات کشور حل خواهد شد؟ چون بسیاری از این مشکلات در قبل ریشه دارد و نمی توان همه این مشکلات را حل کرد چون به علاوه تلاش مسئولین به تلاش مردم هم نیاز است. حتی اگر امام معصوم بر سر کار باشد اگر مردم تلاش لازم را نکنند ما به نتیجه دلخواه نمی رسیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
معلم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
0
3
این اظهار نظر جوک بود؟ باور کردنی نیست ایشان مردم را چی فرض کرده؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
0
2
خدایی این آقایان با این سطح از سوادو با این توجیهات مضحک و مسخره انتظار دارند مردم قانع شوند.آنان حتی با این قضاوت جانبدارانه نمیتوانند حامیان خود را توجیه کنند بعد انتظار دارند ملت باور کنند.مطمئنٱ خودشان هم این افاضات را باور ندارندچون از پشت پرده تاراج بیت المال توسط کسانی که با دروغ و نفاق وارد دستگاههای حکومتی شدند و ثروت اندوزی کردندآشنا هستند.بسیاری از اینان در زمان پیش ازانقلاب به زحمت هزینه های زندگیشان را تأمین می کردند در مناطقی زندگی میکردند که از سطح رفاهی ناچیزی برخوردار بود ،حالا چه شده که اکنون توانسته اند در سراهای کاخ مانند زندگی کنند ،مؤسسات هزاران میلیاردی تأسیس کنندو در حالیکه خودشان در نهایت رفاه و آسودگی خیال زندگی می کنند و فرزندان خود را به غرب می فرستند ،از مقاومت مردم در برابر غرب بگویند و تحریمها را همچنان نعمت بدانند و برای خنثی کردن تحریمها به مردم فقیری که از عهده هزینه های زندگی بر نمی آیند توصیه کننداشکنه بخورند.حالا هم بگوبند آقازاده رفته غرب که آموزش ببیند چگونه با vpnجهاد فرهنگی کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
0
4
همتون با هم هستین.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
0
3
نتیجه دلخواه تر ازاین؟هر کاری دلتون می خواد می کنید.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین