کد خبر: ۷۹۵۲۸۴
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
کسانی که تهمت‌های ناروا به پلیس وارد کردند را به آن دنیا واگذار می‌کنیم
فرمانده انتظامی تهران بزرگ توضیحات جدیدی درباره ماجرای مهسا امینی ارائه کرد و گفت: گشت ارشاد به ۹۰ درصد کسانی که ارشاد می‌شوند فقط تذکر می دهد، ۹ درصد داخل ون تذکر گرفته و یک درصد هم به مقر منتقل می‌شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس پلیس پایتخت در مورد حادثه رخ داده برای مرحوم مهسا امینی توضیحاتی ارائه کرد.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ابراز همدردی با خانواده امینی توضیحاتی در خصوص حادثه رخ داده برای مرحوم مهسا امینی ارائه کرد.

سردار حسین رحیمی رئیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ضمن تسلیت به مناسبت فوت مهسا امینی گفت: این حادثه برای پلیس نیز ناگوار بود و ما همیشه به دنبال این بودیم تا اینگونه اتفاقات رخ ندهد.

وی ادامه داد: در تهران بزرگ ۱۵ الی ۱۷ هزار مراجعه کننده به مقر‌های مختلف پلیس از آگاهی، کلانتری‌ها و راهنمایی رانندگی و… وجود دارد و ممکن است این گونه حوادث برای مراجعه کنندگانی که دارای کسالت هستند رخ دهد.

رحیمی با بیان اینکه پلیس یکی از مجموعه‌هایی است که بیشترین ارتباط را با مردم دارد گفت: مردم برای تأمین خواسته‌های خود به طور مرتب و با توجه به تنوع مأموریتی که بر عهده پلیس است به مجموعه آن مراجعه می‌کنند.

سال هاست گشت ارشاد نداریم

رئیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به شرح حادثه برای مهسا امینی گفت: سال‌ها است که گشت ارشاد نداریم بلکه گشت‌های امنیت اجتماعی و اخلاقی در تهران وجود دارد و این‌ها به معنای کنترل اخلاق و امنیت هستند و مطابق با وظیفه ذاتی و قانون بر عهده پلیس گذاشته شده است.این نیرو‌ها در نقاط مختلف تهران وظایفی را بر عهده دارند و مأموریت‌های خود را انجام می‌دهد و شکل کار این مأمور هابه گونه‌ای است که بخشی را همان ابتدا تذکر می‌دهند که این عدد بالغ بر ۹۰ درصد است و معمولاً افراد رعایت می‌کنند.

رحیمی اظهار کرد: از ۱۰ درصد باقیمانده ۹ درصد در ون‌ها سوار می‌شوند و در آنجا تذکرات لازم به آن‌ها داده می‌شود و آن‌ها نیز معمولاً تمام این موارد را رعایت می‌کنند. یک درصد باقی مانده نیز به عنوان مصادیق بدپوششی در حدی که قابل تردد در خیابان‌ها نیست به مقر پلیس امنیت اخلاقی انتقال داده می‌شوند.

رئیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: در مقر پلیس امنیت اخلاقی نیز دیگر بحث بازداشت وجود ندارد و این افراد همگی در سالنی وارد می‌شوند و تعدادی از همکاران خانم ما به عنوان مشاور با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکترا آموزش کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای برای دختران برگزار می‌کنند و در این آموزش قانون را به آن‌ها یادآور می‌شوند.

وی ادامه داد: این قانون درباره چگونگی تردد در شهر‌ها است و این مشاوران مطابق با قانون توضیح می‌دهند که این افراد خطایی انجام داده‌اند و برایشان کلاس آموزشی برگزار می‌شود.

تهمت زنندگان را به آن دنیا واگذار می‌کنیم

سردار رحیمی تصریح کرد: امیدواریم آن‌هایی که این تهمت‌های ناجوانمردانه را به پلیس می‌زنند را به آن دنیا واگذار می‌کنیم، اما تمامی کار پلیس و گشت پلیس امنیت اجتماعی و اخلاقی ایجابی است و حتی این نکته را گفتیم کسانی که شئونات اسلامی و عرفی را در جامعه رعایت نکرده‌اند خلافی را مانند خلاف راهنمایی و رانندگی مرتکب شده‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: ممکن است هر فردی پشت فرمان بنشیند حواسش نباشد و خطایی را انجام دهد و در آن زمان جرمی مرتکب نشده است بنده شخصاً ساعت‌های طولانی با همکاران خود موارد توضیحی را به تک تک افرادی که در خیابان‌ها در حال فعالیت هستند گفته‌ام و حتی بیان کرده‌ام تمامی افرادی که برای توضیح و آموزش منتقل می‌شوند خواهران و دختران ما هستند.

وی با بیان اینکه این روز‌ها مشاهده می‌کنیم موارد و حرف‌هایی گفته می‌شود، اظهار کرد: اگر ما اقداماتی را انجام می‌دهیم مطابق با وظایف قانونی است که بر عهده پلیس گذاشته شده است، مگر می‌شود در ابعاد مختلف امنیت جامعه را تعطیل کرد؟ حتی یک تعلل کوچک در ابعاد و سطوح مختلف امنیتی تمام جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد و امنیت را بر هم می‌زند امنیت تهدید بردار نیست و دارای سطوح مختلفی است.

سردار رحیمی گفت همانطور که در عرض ۴۸ ساعت بزرگترین سرقت تاریخ کشور را کشف کرده و سارقین آن را دستگیر می‌کنیم و به همان صورت که قمه کش و خفتگیر بزرگراه نیایش را در کمتر از ۲۴ ساعت و هم دست او را دو روز پیش دستگیر کردیم و به همان شکلی که سالی هزار تن مواد مخدر را کشف می‌کنیم و به همان شکل که پلیس با رکن اصلی مقابله با قاچاق کالا که صنایع کشور و مراکز کالای کشور را دچار چالش می‌کند مبارزه می‌کند درباره امنیت اجتماعی هم اقدام می‌کند.

خانم امینی در ون تا رسیدن به مقر پلیس چند بار شوخی و خنده داشته است

وی با اشاره به مرحوم مهسا امینی گفت: وی در پارک طالقانی در حال قدم زدن بوده است که با گشت امنیت اخلاقی پلیس روبرو می‌شود و از نظر تیم پلیس این چهار خانوم دارای وضعیت مناسبی نبوده‌اند به سه نفر تذکر داده شده که مشکلشان برطرف شده است.

رئیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد همراه خانم امینی سه خانم و دو آقای دیگر حضور داشته‌اند و پلیس به آن‌ها اعلام کرده است که باید به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کنند و یک نفر باید لباس مناسب برای خانم امینی بیاورد و و چند دقیقه در محل پلیس امنیت اخلاقی بنشیند تا تذکرات و آموزش‌های قانونی به او داده و سپس به خانواده تحویل داده شود.

رحیمی با بیان اینکه سه نفر مشکل‌شان در همان محل و لحظه برطرف شد، گفت: فقط خانم امینی به مقر پلیس امنیت اخلاقی در ساعت شش و نیم روز سه شنبه هفته پیش مراجعه می‌کند. وی توسط ۵ خانم دیگر و یک همکار خانم ما که در ون بوده‌اند به پلیس امنیت اخلاقی منتقل می‌شوند. با دو نفر از خانم‌هایی که در کنار مهسا امینی نشسته بودند صحبت کرده‌ایم و گفتند که خانم امینی تا رسیدن به مقر پلیس نیز درون ون چندبار شوخی و خنده داشته است. حتی چینش صندلی‌های ون به گونه‌ای است که بتوان در همانجا کلاس آموزشی برگزار کرد، اما این خانم‌ها وارد کلاس مقر شده‌اند و تا زمانی که کلاس کامل بشود و استاد وارد کلاس شود کمی زمان می‌برد و در طول روز چندین کلاس برگزار می‌کنیم و این خانم‌ها گروه گروه در کلاس‌ها وارد می‌شوند و تا زمانیکه کلاس برگزار شود و خانواده برای شما لباس بیاورند. وی از جای خود بلند می‌شود و با یکی از همکاران خانم ما که نظم و انضباط سالن را تأمین می‌کند صحبت می‌کند و سوالی می‌کند و به یکباره حالش به هم می‌خورد.

شلوار یا ساپورتی که پایش بوده دارای ایراد بوده است

رئیس فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: خانم امینی از همکار ما سوال کرده که وضع ظاهری او چه مشکلی دارد و همکار ما به او می‌گوید شلوار یا ساپورتی که پایش بوده است دارای ایراد بوده و زمانی که مانتویش باز می‌شود مشکل دارد و بر همین اساس باید تعویض شود و در همان زمان خانم امینی حالش به هم می‌خورد و کمتر از یک دقیقه پرستار و بهیار پلیس که مقیم سالن بوده‌اند بالای سر خانم امینی حاضر می‌شود و کار رسیدگی به وضعیت او را شروع می‌کنند.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه معیار پلیس برای بدحجابی یک نفر چیست، گفت: ملاک حجاب برای خانم‌هایی که در خیابان حاضر می‌شوند را خانم‌ها باید بدانند آن‌ها نمی‌توانند با یک ساپورتی که اگر مانتویش باز شود چهره قشنگی نخواهد داشت در خیابان حاضر شوند. ممکن است خانم‌ها و آقایان در منزل لباسی بپوشند که آن اشکالی ندارد، اما آن‌ها نمی‌توانند در مکان عمومی با آن پوشش حاضر شوند. همانطور که در فرانسه اگر روسری بر سر خانم‌ها باشد از خدمات اجتماعی و تحصیل بهره‌مند نخواهند شد. من زمانی که در راهنمایی و رانندگی حضور داشتم یک دختر و پسر جوانی به من مراجعه کردند و گفتند که ماشین آن‌ها به دلیل خلاف‌هایی توقیف شده است و تخلف نیز به معنای توقیف خودرو است.

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سوال دیگری درباره مجهز شدن البسه نیرو‌های گشت امنیت اخلاقی به دوربین گفت: پیش از این حادثه نیز نیرو‌های پلیس به دوربین البسه مجهز بوده‌اند، اما ممکن است گاهی تعلل کنند. در این حادثه، اما نیرو‌های پلیس مجهز به دوربین البسه نبوده‌اند.

پلیس حتی یک تلنگر هم به خانم امینی نزد

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که آیا در لحظه دستگیری نیز لباس خانم امینی مناسب بوده است یا خیر، گفت: نه لباس او مناسب نبوده است همانطور که گفتم در لحظه دستگیری چهار خانم و دو آقا حضور داشته اند که سه نفر از آن‌ها در لحظه دستگیری موضوعشان برطرف شده و باید بگویم که هیچ بحثی بین خانم امینی و دیگر خانم‌ها و آقایان با پلیس رخ نداده است.

وی گفت: فیلم نیم ساعت است و تیکه‌ای از فیلم که خانم امینی اعتراض می‌کند و حرف خود را میزند را نشان داده ایم، اما تمامی فیلم‌ها را به خانواده وی از لحظه‌ای که در پلیس امنیت اخلاقی وارد می‌شود نشان داده‌ایم.

سردار رحیمی گفت: خانواده مهسا امینی برای ما محترم هستند و ما در مراسم وی شرکت کرده‌ایم و شخص فرمانده انتظامی کل کشور اولین نفری بود که با خانواده مرحوم امینی همدردی کرد و با هماهنگی پلیس بود که خانم امینی به نزدیکترین بیمارستان در مقر پلیس امنیت اخلاقی منتقل شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: ما هر چه در توان داشتیم برای نگه داشتن مهسا امینی به کار بردیم و او را به نزدیک ترینبیمارستان و حتی بیمارستان خصوصی منتقل کردیم. تمام صحبت‌هایی که در فضای مجازی درباره علت مرگ مهسا امینی منتشر می‌شود کذب محض است و از مردم می‌خواهیم به این شایعات توجه نکنند و اجازه دهند پزشکی قانونی نظر علمی و رسمی خود را منتشر کنند.

رئیس فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: ما به عنوان پلیس هیچ قصور تقصیری نداشتیم و حتی تلنگر نیز به خانم امینی زده نشده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
7
224
ببخشید چجوری لباسشو تا رسیدن به مقر پلیس عوض کرده اونم توی ماشین.حتما چند دست لباس همراهش بوده؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
مانتوی این بابا که این قدر بلند و گشاد بوده چگونه تو نخ شلوارش رفتند الله اعلم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
12
178
این مشکلات زیر سر امریکاست
بهنام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
7
161
چرا بالا شهر که میریم خبری از گشت ارشاد نیست و فقط مختص پایین شهر هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
این گشت نه برای بالای شهر خوبه نه برای پایین شهر نه برای شهرهای کوچک و نه در شهرهای بزرگ این گشت گشت ...و استرس و نگرانی هست
پارسا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
1
137
نظر برادرشان چیه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
4
161
باشه از قاضی به قاضی شکایت کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
9
216
پس اینجوری که شما میگید درون شوخی ومزاح بوده حتما ازخوشی مرده !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
3
165
فیلمش از لحظه برخورداول تا لحظه آخر رو پخشش کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
10
220
واقعا فکر کردی ما حرفای شما رو همینجوری باور می کنیم؟!!
l
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
6
151
چرافقط دراین موردخاص دوربین لباس همراه پلیس نبوده درحالی که تنهاسندپلیس همین دوربین لباس می باشد.یا شایدهم نبایدباشد!
ایزدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
65
43
1.این مصاحبه نشان داد چقدر این چند روز تحت فشار بودند وگرنه اینطور مصاحبه نمی‌کردند...
2.لااقل از سردار حاجی زاده یاد بگیره پلیس، ایشان اومد عذرخواهی کرد و گفت مقصر من بودم.... با این کار در افکار عمومی و خاطره هاچهره ای مثبت باقی گذاشت..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
121
15
این قضیه مشکوک هست قبل از سفر رییسی به نیویورک بررسی کنید شاید کسی به صورت مخفی به مهسا اسیب زده باشد نمی دونم از نیروی های گشت یا حتی کسایی که گرفتین لطفا هرچی فیلم دارید بگزارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۵
اومدین مرگ مهسا رو مشکوک دونستید الان 71 کشته ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
8
136
ما هم شما را به خدا واگذار می کنیم
آنجا همه اندام بدن شهادت می دهند
Ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
5
148
متاسفانه همیشه مردم محکوم هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
19
62
این شلوار های جر با جر رو همین مغازه ها دارای مجوز خودتان می فروشند همیشه بجای برخود با علت سراغ معلول رفتیم این روش کوته فکران هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
4
171
امیدوارم شلوار مسولیین مورد نداشته باشه البته جیب هایش را می گویم چون شلوارها که خیلی گشاد هست برا ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
8
117
برین دعا کنید که ضربه ای خورده باشه اگر از ترس مرده باشه که وای بحالتون
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
4
147
"خانم امینی در ون تا رسیدن به مقر پلیس چند بار شوخی و خنده داشته است"
خوب هر روز دخترای مردم را سوار ون کنید بگند و بخندند تا مشکلات یادشون بره
چه پلیسهای مهربونی به خدا تو سریالهای صدا و سیما هم این خبرها نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
1
68
خواهشا نظر ها را منتشر کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
11
136
واقعا فکر کردید پشت گوش همه ملت ایران مخملی است !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
10
138
آقای پلیس، شما منتظر نتیجه پزشکی قانونی باشید. اما ما مردم اصلا منتظر نتیجه پزشکی قانونی نیستم چون نتیجه از همین الان معلومه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
12
147
با شلوار دختر مردم چکار دارید!!؟
ناشناس
|
Israel
|
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
7
136
منظور از تذکر همان رفتارهای زشت و صحبت های کلامی توهین آمیز است؟؟؟ ضمنا چرا فیلم پخش شده بریده شده بود؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
58
32
استیو جابز جلوی دوربین فوت کرد....مقصر که بود؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
16
186
ديگر حناي تان رنگ ندارد و باعث تاسف است كه مردم كوچكترين اعتمادي به پليس ندارند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین