کد خبر: ۷۹۶۰۴۰
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای ضمن محکومیت حوادث اخیر کشور، آورده است: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن مساجد و پرچم کشور، تعرض به زنان محجبه و برخورد خشونت آمیز با حافظان و مدافعان غیور امنیت کشور به ویژه نیروی انتظامی، مطمئناً برخاسته از یک تجمع اعتراضی مطالبه گرایانه نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

در این بیانیه که روز پنجشنبه در پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین منتشر شده آمده است: حادثه‌ای که چندی پیش اتفاق افتاد و در فضای جامعه ما، چالشی ناخواسته را رقم زد گرچه با توجه و پیگیری ویژه مسئولین همراه شد، اما برخی حواشی تلخ و زیان بار را برای مردم و امنیت جامعه ایجاد کرد.

بیانیه افزوده است: متأسفانه در حالی که مسئولین با جدیت در حال حقیقت یابی و ابهام زدایی از ماهیت ماجرا بودند، برخی جریانات فرصت طلب وابسته، سعی کردند با سوار شدن بر امواج احساسات مردمی با اغتشاشگری و برنامه‌هایی ضد دینی و ضد ملی، تجمعات را به سمت و سوی ساختار شکنی و اهداف براندازانه عوامل خارجی پیش ببرند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرده است: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن قرآن کریم، بقاع متبرکه، مساجد و پرچم کشورعزیزمان، تعرض به زنان محجبه و برخورد خشونت آمیز با حافظان و مدافعان غیور امنیت کشور به ویژه نیروی انتظامی، مطمئناً برخاسته از یک تجمع اعتراضی مطالبه گرایانه نیست و همراهی رسانه‌های بیگانه و تشویق و تأیید دولتمردان آمریکایی و صهیونیستی و هم چنین منافقین و گروهک‌های تجزیه طلب، از عمل این مغرضان، ابعاد مختلف آن را آشکارتر کرده است.

بیانیه حاکی است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم کردن اقدامات ضد دینی و ضد ملی این معدود افراد و تمجید از اهتمام متعهدانه نهاد‌های مسؤول، از آنان می‌خواهد هرچه سریعتر، تدابیر قانونی لازم را اعمال کنند و آرامش را به جامعه بازگردانند. از عموم هم میهنان و متدینان غیور و فهیم که با هوشیاری، جبهه دشمن را شناخته و ضمن ابراز نفرت، از این حرکت‌های معلوم الحال دوری کرده‌اند، تشکر می‌کنیم.

در پایان بیانیه تاکید شده است: تجربه بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی نشان داده است که جامعه ما جامعه‌ای دین باور و دارای غیرت اسلامی است که این گونه حرکت‌های مذبوحانه، نظام اسلامی را از پیگیری مقتدرانه تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های دینی‌اش بازنخواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین