کد خبر: ۷۹۶۸۲۴
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با بیان اینکه اگر بتوانیم در ادارات به صورت جدی امر به معروف و نهی از منکر را راه بیندازیم بخشی از مشکلات ما حل می‌شود، گفت: تا به امروز از ۱۲۰ اداره در استان قم حدود ۴۰ اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر خود را معرفی و حدود ۸۰ اداره هنوز اقدام به معرفی این شورا نکرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

گرجی، چهارم مهرماه، در دیدار با آیت الله سعیدی که در سالن محراب حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با تشکر از مواضع انقلابی آیت الله سعیدی در زمینه عفاف و حجاب، ورود زنان به ورزشگاه‌ها و اغتشاشات اخیر، عنوان کرد: اهم مسائل پیش روی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزاری شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و نهادهای دولتی است.

وی با بیان این که تمام دستگاه‌ها باید شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند، افزود: تا به امروز از ۱۲۰ اداره در استان قم حدود ۴۰ اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر خود را معرفی و حدود ۸۰ اداره هنوز اقدام به معرفی این شورا نکرده‌اند.

وی گفت: قانون تصریح کرده که رئیس اداره موظف است سازوکار اجرای مناسب برای امر به معروف و نهی از منکر در اداره خود را طراحی و ایجاد کند و بودجه‌اش را هم تأمین کند ولی به خاطر اینکه در سال‌های گذشته انجام نشده در این زمینه مشکل داریم.

دبیر رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم بیان کرد: اگر بتوانیم در ادارات به صورت جدی امر به معروف و نهی از منکر را راه بیندازیم بخشی از مشکلات ما حل می‌شود.

گرجی با اشاره به فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: در اغتشاشات اخیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هماهنگی کامل با معاونت سیاسی امنیتی استانداری و نیروی انتظامی داشته است و جلساتی را در ستاد تشکیل دادیم و فعالان و دغدغه مندان را دعوت کردیم و راهکارها و پیشنهادهای آنها مورد بررسی قرار گرفت و به نیروهای امنیتی و انتظامی منتقل کردیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم افزود: در جایی که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به کمک نیاز داشتند دستگاه‌های مردمی را به آنها متصل کردیم و برخی از گروه‌های مردمی در این زمینه با مدیریت نیروهای امنیتی ورود کردند.

وی با اشاره به لزوم آموزش امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در این راستا یک دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر برای پزشکان و اعضا کادر پزشکی قم و برای اساتید و اعضا هیأت علمی دانشگاه آزاد برگزار کردیم و ۷۰۰ نفر از بانوان نیز نام نویسی کردند و به دنبال برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آنان هستیم.

سیدمحمد سعیدی در این دیدار با تسلیت ایام عزای اهل بیت (ع)، اظهار کرد: این عزاداری ها لبیک به ندای هل من ناصر اباعبدالله (ع) است که یک پیام ماندگار برای تاریخ بود و در همه زمان‌ها باید به این ندا لبیک گفت.
وی حرکت اربعین و حضور پرشور مردم در حمایت از نظام اسلامی را در راستای لبیک به ندای هل من ناصر اباعبدالله (ع) دانست و افزود: این پیام امام حسین (ع) تا ظهور ادامه دارد و شرط ماندگاری این پیام بیداری ما است و باید جهادی و بدون هیچ تعللی کار کنیم.

وی با بیان اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر با همکاری همه نهادها انجام شود، گفت: این دو واجب الهی چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری ساز و کار دارد و باید روش‌های درست امر به معروف و نهی از منکر آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر خدا می‌خواهد معروف رایج شود و منکر جمع شود، اظهار کرد: مخاطب شناسی در امر به معروف و نهی از منکر بسیار مهم است و بحث آموزش همگانی در امر به معروف و نهی از منکر باید در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین