کد خبر: ۷۹۷۵۷۶
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹
دبیرکل سازمان ملل در واکنش به همه‌پرسی‌های برگزار شده در چهار منطقه اوکراین بر سر الحاق به روسیه، این همه‌پرسی‌ها را "تشدید خطرناک تنش" خواند.
آفتاب‌‌نیوز :

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در واکنش به برگزاری همه پرسی بر سر الحاق چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون اوکراین به روسیه گفت، طرح روسیه برای الحاق این چهار منطقه اوکراین به خاکش به منزله "تشدید خطرناک تنش" در جنگ در اوکراین است که چشم انداز صلح را به خطر می‌اندازد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه الجزیره،‌ گوترش به خبرنگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: "هر گونه تصمیم در راستای پیشبرد طرح الحاق مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیای اوکراین ارزش قانونی ندارد و مستحق محکوم شدن است."

بیش از هفت ماه پس از حمله روسیه به اوکراین و در پی برگزاری همه‌پرسی‌های اخیر در این چهار منطقه اوکراین که دولت اوکراین و متحدان غربی‌اش آن را غیرقانونی خواندند، مسکو خود را برای برگزاری مراسم رسمی الحاق این چهار منطقه اوکراین به خاکش آماده می‌کند.

گوترش در ادامه اظهاراتش در واکنش به این همه‌پرسی‌ها گفت: "می‌خواهم تاکید کنم این به اصطلاح همه پرسی‌ها، در جریان درگیری‌های فعال مسلحانه در مناطق تحت اشغال روسیه و خارج از چارچوب قانونی و اساسی اوکراین اجرا شد. آنها را نمی‌توان بیان واقعی اراده مردم خواند."

گوترش گفت، طرح الحاق این مناطق به روسیه "جایی در جهان مدرن ندارد."

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین