کد خبر: ۷۹۷۸۶۰
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
یک عضو شورای مرکزی فراکسیون انقلاب اسلامی با استقبال از برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی گفت: بستر قانونی برای بیان اعتراضات وجود دارد منتها باید از نظر اجرایی شرایط آن را فراهم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به بخش‌هایی از صحبت‌های رئیس جمهوری و تاکید بر حق اعتراض قانونی مردم گفت: صحبت‌های آقای رییسی با رویکرد بسیار خوب و در شرایطی بیان شد که عده‌ای فضای سیاسی جامعه را ملتهب کرده‌اند. ایشان ‌راهکارهای عملی را برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و ایجاد بستری جهت ارائه نظرات، نقدها و اعتراضات مردم بیان داشتند.

وی ادامه داد: بسترهای قانونی برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و بیان اعتراضات موجود است منتها هم باید شرایط جامعه فراهم باشد و هم مسئولان اجرایی چنین شرایطی را برای تحقق آن به وجود آورند.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: باید کرسی‌های آزاداندیشی با حضور افراد و با دیدگاه‌های مختلف در دانشگاه‌ها و سایر محافل علمی تشکیل شود همان طور که شاهد برگزاری چنین نشست‌هایی در اوایل انقلاب و مقاطع گوناگون در طول ۴۰ سال گذشته بودیم؛ شهید بهشتی با مخالفان گفت‌وگو می‌کرد، شخصیت‌های سیاسی ما نیز می‌توانند این کار را انجام داده و این نشست‌ها و گفت‌وگوها در فضای مجازی و بیرونی صورت گیرد.

وی ادامه داد: باید ما این بستر را فراهم کنیم منتها همواره عده‌ای هستند که اجازه نمی‌دهند این بسترهای سالم شکل بگیرد. آن ها جلسات را مشوش کرده و به هم می‌ریزند پس باید طوری برنامه‌ریزی کرد که این اتفاقات پیش نیاید و گفت‌گوها در فضای علمی و فکری انجام شود که قطعا در جامعه تاثیرگذار است.

میرتاج‌الدینی همچنین گفت: موضوع دیگر ایجاد محل و بستری برای بیان اعتراض منطقی و قانونی مردم نسبت به یک قانون و موضوعی است؛ قانون اجازه چنین کاری را داده و طبق اصول قانونی هم است اما همواره وقتی عده‌ای مجوز قانونی برای برگزاری اجتماعی می‌گیرند نمی‌توانند کنترل کنند و افرادی از بیرون از مجموعه خودشان جلسات را برهم ریخته و آشوب‌ها و مواردی شکل می‌گیرد به هرحال بستر قانونی برای بیان اعتراضات وجود دارد منتها باید از نظر اجرایی شرایط آن را در فراهم کرد.

وی درباره لزوم ایجاد فضای برابر بین مخالفان و موافقان موضوعی گفت: این شرایط می‌تواند در فضای مجازی شکل گیرد و بعد به فضای بیرونی تسری پیدا کند تا شرایط جامعه آماده‌تر شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین