کد خبر: ۷۹۷۸۹۸
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
مردم کوبا برای دومین شب متوالی در اعتراض به ادامه خاموشی‌ها در چندین منطقه از پایتخت در خیابان‌های هاوانا تظاهرات کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

مردم کوبا به نشانه اعتراض به دلیل خاموشی برق برای دومین شب متوالی به خیابان ها آمدند. این اعتراضات اما تاکنون به درگیری یا دستگیری معترضان منجر نشده است. این بزرگترین اعتراضات در این شهر از زمان آغاز تظاهرات گسترده ضد دولتی در اواخر ماه ژوئیه بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس این گزارش، معترضان در منطقه غربی «پلوریا» که تعدادشان به چند صد نفر می رسید، شعار می دادند «چراغ ها را روشن کنید».

معترضان همچنین شعارهایی علیه دولت «میگل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا سر دادند.

به نوشته رویترز، معترضان حین عبور از یک منطقه تاریک و پرجمعیت که از زمان آغاز توفان «ایان» در خاموشی بسر برده است، شعار «آزادی» سردادند.

گزارش رسانه های اجتماعی نیز از بروز تظاهرات کوچک در مناطق دیگری در هاوانا در عصر روز جمعه خبر دادند. اعتراضات که مسالمت آمیز بوده است به مناطقی محدود شده اند که برق آنها هنوز وصل نشده است.

توفان ایان در غرب کوبا برق سراسر این کشور با جمعیت ۱۱ میلیون نفر را قطع کرد. به گفته مقامات، تا ظهر جمعه برق بیش از ۶۰ درصد از مشتریان در هاوانا که بیش از دو میلیون جمعیت دارد وصل شده است، اما قطعی برق در مناطقی که هنوز در خاموشی بسر می برند خشم مردم را برانگیخته است.

مقامات گفته اند امیدوارند برق مشتریان را در بیشتر مناطق هاوانا تا پایان هفته وصل کنند.

همچنین رویترز از قطع اینترنت در هاوانا برای دومین شب متوالی خبر داد و نوشت: تماس با تلفن همراه و پیام رسانی تا حدود ساعت ۴ بامداد روز شنبه امکان پذیر نبود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین