کد خبر: ۷۹۷۹۹۳
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳
روزنامه اعتماد به دلیل گزارشی که از علی کریمی منتشر کرد بود از هیات نظارت بر مطبوعات تذکر کتبی دریافت کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه اصلاح طلب اعتماد نوشت:

در روز‌های پایانی شهریورماه بود که روزنامه اعتماد با انتشار گزارشی تلاش کرد به صورت منصفانه و بی‌طرفانه ریشه‌های اصلی کنشگری یکی از اسطوره‌های ورزشی کشور را مورد بررسی قرار دهد.

در این گزارش با اشاره به برخی رفتار‌های تند و خشن با چهره‌های ورزشی این پرسش طرح شده بود که چرا به جای برخورد‌های سلبی و اتهامات واهی، تلاش نمی‌شود زبانی متناسب و فراگیر برای گفتگو با نسل‌های مختلف و چهره‌های گوناگون کشور به کار گرفته شود. اما هیات نظارت بر مطبوعات به مدیرمسوول روزنامه اعتماد به دلیل «مضمون حمایت‌آمیز» از علی کریمی تذکر کتبی داد.

در متن این تذکر کتبی آمده است: «جناب آقای بهزادی مدیرمسوول محترم روزنامه اعتماد، با سلام، احتراما، مسوولیت اجتماعی رسانه‌ها ایجاب می‌کند در ایجاد انسجام اجتماعی و نیز جلوگیری از ایجاد اغتشاش و آشوب در جامعه و هدایت اعتراضات موجود در میان اقشار مردم به مسیر‌های منطقی و غیر احساسی برای حل مسائل کشور اقدام شایسته و بایسته انجام دهند. بر این اساس انتظار این است که روزنامه اعتماد در انتشار مطالب این ملاحظه را رعایت نماید.

با این مقدمه به آگاهی می‌رساند؛ موضوع انتشار یادداشتی با عنوان «علی کریمی خائن نیست» در شماره مورخ ۳۱/۶/۱۴۰۱ آن روزنامه، در جلسه مورخ ۲/۷/۱۴۰۱ هیات محترم نظارت بر مطبوعات مطرح و به دلیل مضمون حمایت‌آمیز یادداشت مذکور از علی کریمی که در مطالب منتشره از طرف ایشان دعوت به عبور از چارچوب‌های قانونی وجود دارد، مقرر شد، به استناد بند ۵ مفاد ماده ۶ قانون مطبوعات، به جنابعالی تذکر داده شود. انتظار می‌رود، در تهیه و تدوین مطالب و انتخاب تیترها، ملاحظات و چارچوب‌های قانونی و ملی را مورد توجه و عمل قرار دهید.»

سید علاءالدین ظهوریان، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین