کد خبر: ۷۹۹۱۳۹
تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵
معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بازدید سرزده از واحد ثبتی شهرستان ساوه، بر لزوم همکاری بیشتر بنیاد مسکن و تسریع در صدور اسناد روستایی این شهرستان تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن بابایی در ادامه بازدیدهای از پیش اعلام نشده از واحدهای ثبتی در راستای سیاست های دوران تحول و تعالی دستگاه قضایی، روز پنج شنبه ۱۴ مهرماه از اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ساوه بازدید کرد.

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بازدید آخرین اقدامات در خصوص صدور اسناد روستایی و اجرای حدنگاری در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

بابایی در بازدید از بخش های مختلف این اداره و بررسی موردی پرونده ها و گزارش گیری از روند فعالیت ها، با انتقاد از روند صدور اسناد روستایی، خواستار همکاری مؤثر بنیاد مسکن این شهرستان در تسریع صدور اسناد حدنگاری اراضی و املاک روستایی شد.

ساماندهی سریع وضعیت پرونده های مربوط به قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، حذف گردش فیزیکی پرونده ها با اتمام هرچه سریعتر اسکن پرونده های ثبتی و تشکیل آرشیو الکترونیکی از دیگر دستورات و تأکیدات رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بازدید بود.

معاون رئیس قوه قضائیه همچنین در جریان سفر به شهرستان ساوه، با تأکید بر لزوم جدیت دادگستری و قضات حاضر در هیأت های مربوط به قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، از قضات این هیأتها خواست تا به صورت مستمر در جلسات مربوطه حضور پیدا کنند و در موارد ضرورت، ساختمانها و اراضی متقاضیان جهت دریافت سند را به صورت میدانی بازدید نمایند.

در این جلسه مقرر شد با توجه به قابل توجه بودن اراضی کشاورزی و باغی در این شهرستان، صدور اسناد حدنگاری آنها با شتاب بیشتری پیگیری شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین