کد خبر: ۷۹۹۳۵۲
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حال حاضر کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۶ مهرماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

غلظت آلاینده‌ها از ساعت یک بامداد روز جمعه (۱۵ مهرماه) در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. در ساعت ۲ بامداد به وضعیت قابل قبول رسید اما دوباره از ساعت ۳ با رسیدن به عدد ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت. از ساعت ۶ صبح همان روز بود که به شرایط قابل قبول رسید و این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین