کد خبر: ۸۰۰۱۵۲
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴

اظهارات یک نماینده درباره دانشجویان اخراج شده از اوکراین

کمیسیون آموزش مجلس باید به طور جدی به نیابت از دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها، هم از وزارت علوم و هم از وزرات امور خارجه مطالبه‌گر باشد تا مشکل آن‌ها حل شود.
اظهارات یک نماینده درباره دانشجویان اخراج شده از اوکراین
آفتاب‌‌نیوز :

یعقوب رضازاده، در واکنش به اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های اوکراین، با ادعای استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه این کشور، گفت: «این موضوع در حوزه وزارت امور خارجه و وزارت علوم است. باید هم وزیر امور خارجه از طریق روابط دیپلماسی با طرف اوکراینی موضوع را بررسی و صحبت قرار دهد و هم وزارت علوم، زمینه ادامه تحصیل این دانشجویان را در دانشگاه‌های ایران فراهم کند. لذا این مسئولیت هر دو وزارتخانه است که سریعا پیگری و اقدامات لازم را انجام دهند.»

وی در پاسخ به این پرسش که چرا وزارت علوم به وعده خود مبنی بر همکاری با این دانشجویان برای انتقال به ایران عمل نکرد، بیان کرد: «قطعا کمیسیون آموزش مجلس باید به طور جدی به نیابت از دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها، هم از وزارت علوم و هم از وزرات امور خارجه مطالبه‌گر باشد تا مشکل آن‌ها حل شود.»

رضازاده همچنین درخصوص ادعای اوکراین درخصوص استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی علیه این کشور، مطرح کرد: «قطعا این موضوع در حوزه وزارت دفاع است. از جانب ایران تکذیب شد که چنین چیزی نبوده است. وزارت دفاع فروش پهپاد به روسیه توسط ایران را تکذیب کرده است و ما هم این ادعای اوکراین را تکذیب می‌کنیم.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین