کد خبر: ۸۰۰۱۷۱
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵

فشار بر انبار‌های تسلیحاتی اروپایی ها/ اروپا برای کمک به اوکراین سلاح کم دارد

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد، برخی از کشور‌های اروپایی که از کی‌کیف حمایت تسلیحاتی کرده‌اند با کمبود سلاح مواجه شده‌اند.
فشار بر انبار‌های تسلیحاتی اروپایی ها/ اروپا برای کمک به اوکراین سلاح کم دارد
آفتاب‌‌نیوز :

بلومبرگ در گزارشی مطرح کرد که کشورهای عضو ناتو، با توجه به وضعیت اوکراین و تقویت وضعیت انبارهایشان در بحبوحه تشدید تنش‌ها، از شرکت‌ها خواسته‌اند تولیداتشان را افزایش داده و به رفع کمبودهای تسلیحاتی کمک کنند.

اروپایی‌ها با توجه به تهدیدهای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به احتمال استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در اوکراین وضعیت را خطیر و حساس می‌دانند.

متحدان اوکراین از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در ماه فوریه (اسفندماه گذشته) میلیاردها دلار سلاح‌، مهمات و تجهیزات برای این کشورِ واقع در اروپای شرقی ارسال کرده‌اند. این موضوع باعث فشار بر انبارهای تسلیحاتی شده است.

شرکت‌های تجهیزات دفاعی در اروپا و آمریکا اکنون شاهد افزایش تقاضا برای پدافندهای هوایی و سلاح‌های ضد تانک و تجهیزات دیگر هستند. این در حالی است که دولت‌های غربی پیش‌بینی می‌کنند که اوکراین احتمالاً طی سال‌های آینده به حمایت نظامی مستمر نیاز خواهد داشت. اما افزایش میزان تولید بعد از چندین دهه که میزان سفارش‌ها محدود بوده برای این شرکت‌ها دشوار خواهد بود.

بلومبرگ نوشته، با طولانی شدن جنگ، متحدان اوکراین ممکن است وسوسه شوند حمایت‌های تسلیحاتی از اوکراین را با توجه به شرایط امنیتی پیش روی خودشان کاهش دهند. چنین رویدادی، باعث ایجاد تفرقه‌هایی خواهد شد که پوتین مایل است از آنها در کنار تنش‌ها بر سر دسترسی به انرژی بهره‌برداری کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین