کد خبر: ۸۰۰۶۹۵
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
با امنیتی کردن فضا نمی‌شود افکار عمومی و رسانه‌ها را مدیریت کرد/ دست رسانه‌های مستقل داخلی را باز بگذارید، نگذارید هر روز با تذکرات مختلف ما را محدود کنند

نامه الیاس حضرتی به علی شمخانی/ دست رسانه‌های مستقل داخلی را باز بگذارید

نگذارید به راحتی خبرنگاران و جوانان و دانشجویان را به بهانه‌های بعضاً واهی دستگیر کنند/ آزادی رسانه‌ها، انتخابات آزاد، فضای آزاد سیاسی، اجتماعی و دانشگاه و آزادی بیان از شاخصه‌های ذاتی جمهوری اسلامی بود که یکی یکی داریم از دستشان می‌دهیم.
نامه الیاس حضرتی به علی شمخانی/ دست رسانه‌های مستقل داخلی را باز بگذارید
آفتاب‌‌نیوز :

الیاس حضرتی، مدیر مجموعه رسانه‌ای اعتماد، در نامه‌ای خطاب به علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، درباره نحوه برخورد با رسانه‌ها در اعتراضات اخیر، نگاه امنیتی به این موضوع و همچنین برخوردها با معترضان، دانشجویان و خبرنگاران هشدار داد.

الیاس حضرتی، مدیر مجموعه رسانه‌ای اعتماد، در نامه‌ای خطاب به علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، درباره نحوه برخورد با رسانه‌ها در اعتراضات اخیر، نگاه امنیتی به این موضوع و همچنین برخوردها با معترضان، دانشجویان و خبرنگاران هشدار داد.

مشروح نامه الیاس حضرتی خطاب به علی شمخانی به شرح زیر است:

با سلام خدمت دوست و برادر گرانقدرم جناب آقای علی شمخانی

بدون مقدمه می‌خواهم چند نکته اساسی را به سمع و نظرتان برسانم. بحران رسانه در جمهوری اسلامی به یک بحران در حوزه امنیت ملی بدل شده است و ادامه این روند و هزینه‌هایی که بر دوش نظام و کشور می‌گذارد زین پس بر دوش جنابعالی و شورای امنیت ملی است، تا دیر نشده اقدام عاجلی بفرمایید، همین امروز دست به کار شوید، دست رسانه‌های مستقل داخلی را باز بگذارید، نگذارید هر روز با تذکرات مختلف ما را محدود کنند.

به صداوسیما فشار بیاورید تا صداهای دیگر را هم بشنود، به آنها تریبون دهد، هر یک نفر ایرانی که به مخاطبین اینترنشنال و بی‌بی‌سی اضافه شود مقصرش شما و عملکرد ضعیف مدیران جمهوری اسلامی در حوزه رسانه است. با امنیتی کردن فضا نمی‌شود افکار عمومی و رسانه‌ها را مدیریت کرد. تنها راه‌حل باقی مانده گفت‌وگوست. گفت‌وگو فلسفه و منشی دارد، باید از همه طیف‌ها باشد. همه جناح‌ها و نسل‌ها باید با یکدیگر صحبت کنند و پیش‌نیاز این مهم، به رسمیت شناختن همگان است نه اینکه به مانند سال‌ها و دهه‌های اخیر تریبون رسانه ملی فقط به عده‌ای قلیل اختصاص پیدا کند که نتیجه این بی‌تدبیری را امروز در کف خیابان‌ها و دانشگاه‌ها و در واکنش طیف گسترده مردم بالاخص نسل جدید می‌بینیم که پیش از این برای صداوسیما، «دیگری و غریبه» بودند.

پدرانه با معضلات مواجه شوید. نگذارید به راحتی خبرنگاران و جوانان و دانشجویان را به بهانه‌های بعضاً واهی دستگیر کنند. انقلاب اسلامی با رأی اکثریت قاطع و عجیب و غریب همین مردم بر سر کار آمد و برای نگهداری این مرز و بوم از دست تهاجم دشمن خارجی خون‌ها داده شد و همه خانواده‌ها داغدار شهدای از دست رفته‌شان شدند، چه شد که از اصلاح ناامید شدند و دل به تغییرات اساسی‌تر بستند؟ هر آن بوی امید و اصلاحات اساسی و شنیدن خواسته‌هایشان به مشام همین معترضین برسد فضا تا حدود بسیار زیادی می‌تواند آرام‌تر شود، فقط زمان را از دست ندهید.

آزادی رسانه‌ها، انتخابات آزاد، فضای آزاد سیاسی، اجتماعی و دانشگاه و آزادی بیان از شاخصه‌های ذاتی جمهوری اسلامی بود که یکی یکی داریم از دستشان می‌دهیم. کسانی که انتخابات ریاست جمهوری اخیر را به آن شکل برگزار کردند الان مسئولیت عملکرد خود را نمی‌پذیرند. نگذاشتند انرژی و تاثیرگذاری مردم در انتخابات ظهور و بروز پیدا کند و امروز ساکت‌اند.

هر کدام از این مهم‌ها یک فرصت تاریخی برای جمهوری اسلامی بوده و هست که با عملکرد مشکوک عده‌ای در داخل حکومت به تهدید بزرگی بدل می‌شود و هزینه‌های گزافی روی دست نظام می‌گذارد. بیش از این جای سخن نیست، لطفا هرچه زودتر عمل کنید که مسئولیتی تاریخی روی دوشتان قرار گرفته است.

با تشکر

الیاس حضرتی

مدیر مجموعه رسانه‌ای اعتماد و فعال سیاسی فرهنگی

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین