کد خبر: ۸۰۰۷۶۳
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲

اصغر فرهادی همچنان جایزه می‌گیرد

جایزه سالانه بنیاد «ورنر هرتزوگ» به فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی فیلمساز ایرانی برنده اسکار اعطا می‌شود.
اصغر فرهادی همچنان جایزه می‌گیرد
آفتاب‌‌نیوز :

جایزه فیلم «ورنر هرتزوگ»، جایزه‌ای سالانه با مبلغ ۵۰۰۰ یورو است که می‌تواند به یک فیلم داستانی، یک مستند، یک فیلمساز، یک بازیگر یا هر فرد فعال در عرصه هنر سینما تعلق گیرد که به دستاورد‌های ویژه در نوآوری، شجاعت و بینش دست یافته باشد.

این جایزه برای شهروندان همه کشور‌ها آزاد است و هیچ رقابتی برای دریافت آن وجود ندارد و برنده سالانه آن از سوی بنیاد «ورنر هرتزوگ» فیلمساز و مستندساز سرشناس آلمانی معرفی می‌شود.

«ورنر هرتزوگ» فیلمساز و مستندساز مطرح آلمانی درباره اعطای جایزه توضیح داد: «اصغر فرهادی بی شک برجسته‌ترین فیلمساز ایرانی است. فرهادی دو جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت کرده است که او را به یکی از معدود کارگردانانی در سراسر جهان تبدیل می‌کند که دو بار برنده این جایزه در این شاخه شده است. او همچنین جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن را برای فیلم «فروشنده» دریافت کرد. فرهادی در سال ۲۰۲۱ موفق به کسب جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن برای فیلم «قهرمان» شد. او همچنین به عنوان فیلمنامه‌نویس بالاترین تمجید‌ها را دریافت کرد و همچنین جالب است که «برنیس بژو» بازیگر فرانسوی با بازی در فیلم «گذشته» ساخته فرهادی، جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را دریافت کرد. بی صبرانه منتظر دیدار و گفتگو با اصغر فرهادی پس از نمایش فیلمش در مونیخ هستم».

قرار است اصغر فرهادی جایزه فیلم «ورنر هرتزوگ» را روز ۱۴ اکتبر (جمعه ۲۲ مهر ماه) طی مراسمی در سینماتک مونیخ دریافت کند که با نمایش فیلم «قهرمان» و گفتگو میان اصغر فرهادی و «ورنر هرتزوگ» همراه خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین