کد خبر: ۸۰۰۷۸۲
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

لیست سانتافه بگیران صعود تیم ملی به جام جهانی

معاون وزیر ورزش می‌گوید: عزیزی‌خادم پاداش می‌گیرد، اما هیات‌رئیسه نه.
لیست سانتافه بگیران صعود تیم ملی به جام جهانی
آفتاب‌‌نیوز :

داستان پاداش ویژه دولت به اعضای تیم ملی به خاطر صعود مقتدرانه به جام‌جهانی این روز‌ها خواب را از چشمان برخی سئول‌نشین‌ها گرفته است. در شرایطی که انتظار رفته و می‌رود بازیکنان و اعضای کادرفنی، پزشکی و... که مسئولیت مستقیم در تیم ملی داشتند شامل دریافت پاداش ویژه دولت «خودروی سانتافه ۲۰۱۸ نیوفیس» شوند، از فدراسیون فوتبال باخبر شدیم که افراد زیادی در تلاشند به هر شکلی نام‌شان را در لیست پاداش‌بگیران قرار دهند.

افرادی که پیش از این در همین فدراسیون پاداش‌هایی را برای خود مصوب کرده و تا ریال آخر دریافت کردند.

نکته قابل توجه اینکه شنیده می‌شود اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال نام خودشان را در لیست پاداشی‌ها قرار داده و حتی ظاهرا نام شهره موسوی که به خاطر ارتکاب جرم مدت‌هاست در زندان به سر می‌برد، هم در این لیست دیده می‌شود. حتی نام بازیکنانی به لیست اضافه شده که سابقه فقط یک‌بار دعوت شدن در اردوی تیم ملی در زمان دراگان اسکوچیچ را داشته‌اند. همین مساله باعث شده تعداد افراد حاضر در لیست جهت گرفتن پاداش ویژه دولت به ۷۰ نفر برسد؛ درحالی‌که یک تیم را ۲۵ بازیکن تشکیل می‌دهد و با عوامل آن نهایتا تعداد ۴۰ نفر را باید در نظر گرفت.

با توجه به حواشی‌ای که پیرامون این لیست به وجود آمده بد ندیدیم مجددا گفت‌وگویی با سینا کلهر معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش داشته باشیم. از این جهت که لیست نهایی باید به تایید معاونت فرهنگی و همچنین معاونت قهرمانی وزارت ورزش برسد.

کلهر در این گفتگو در پاسخ به این سوال آیا اعضای هیات‌رئیسه شامل دریافت پاداش ویژه دولت خواهند شد یا نه؟ گفت: «نه. چرا باید نام اعضای هیات‌رئیسه در بین اعضای تیم ملی باشد. اگر قرار بر این باشد پس نام اعضای وزارتخانه، اعضای کمیسون فرهنگی مجلس، هیات استان‌ها و... را هم بنویسند! اینکه معنی ندارد. فدراسیون لیست خود را می‌دهد، مهم این است که ما چه لیستی را تایید می‌کنیم.»

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود نام شهره موسوی هم با وجود زندانی بودن در لیست مورد نظر فدراسیون هست، عنوان کرد: «از نظر ما مشخص است که پاداش‌ها شامل اعضای تیم خواهد شد و اعضای فدراسیون که شامل تیم نمی‌شوند. حالا نهایتا بشود قرار گرفتن نام رئیس فدراسیون در لیست را تایید کرد که آن هم قاعدتا رئیس وقت که عزیزی‌خادم باشد در لیست قرار می‌گیرد، اما قرار گرفتن بقیه اعضای فدراسیون در لیست معنی ندارد.»

کلهر در واکنش به اینکه لیست پاداش‌بگیران می‌تواند به ۷۰ نفر برسد؟ عنوان کرد: «باید ببینیم لیست تیم ملی به چند نفر می‌رسد و براساس آن تعداد را مشخص خواهیم کرد. تاکید ما این است که اعضای فنی تیم فقط شامل دریافت پاداش ویژه خواهند شد. هدف ما این است اجازه ندهیم در حق هیچ کس اجحاف شود و تیمی که به شکل مستقیم در این صعود نقش داشته پاداش بگیرد وگرنه غیرمستقیم خیلی‌ها هستند.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین