کد خبر: ۸۰۰۸۶۹
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
دلایل کناره‌گیری صادق‌زاده

مدیر جدید تیم ملی بسکتبال خارجی است

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: صادق‌زاده با همه مشکلاتی که داشت به درخواست ما مدیر تیم ملی شد و کمک زیادی کرد، از او تشکر می‌کنم و همواره از توانایی‌های این قهرمان ملی استفاده می‌کنم.
مدیر جدید تیم ملی بسکتبال خارجی است
آفتاب‌‌نیوز :

جواد داوری رئیس فدراسیون، درباره کناره گیری محسن صادق‌زاده از مدیریت تیم ملی بسکتبال بزرگسالان ایران، توضیح داد: آقای صادق‌زاده قبل از اینکه بر اساس درخواست بنده به عنوان رییس فدراسیون و صحبت‌های دوستان در هیات مدیره به ایران بیاید، مشکلات شخصی و کاری داشتند که باید آن‌ها را لحاظ می‌کردیم. ما اصرار کردیم بیایند تا یکسری از مباحث و مدیریت تیم را بر عهده داشته باشند که خیلی هم زحمت کشید، در حالی که مشکلات و مشغله کاری زیادی داشتند. ایشان لطف داشت و این مدت کنار ما بود، موارد زیادی را هم به خوبی پیش برد که جای تشکر و قدر دانی دارد.

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران ادامه داد: بعد از پنجره چهارم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ گفت که با توجه به مشکلات شخصی در پنجره بعد نباشد که من مخالفت کردم. اعلام کردم تا زمانی که نیاز باشد باید باشد و درخواست خود هیات رییسه هم بود که آقای صادق‌زاده با ما باشد. گفته بودم که اگر جایگزینی پیدا شد ما حتما همراهت هستیم که بیشتر از این متضرر نباشی.

او گفت: پس از آن صحبت‌ها در تمام این مدت کنار ما بود و در پنجره چهارم و بعد از آن هم در مسابقات کاپ آسیا حضور داشت. شرایط تیم ملی نسبت به قبل بسیار فرق کرده و نیاز به یک همدلی و وفاق بود که با کمک او این اتفاق افتاد. اکنون هم او از مدیریت تیم ملی کناره گیری کرد اما این موضوع به معنای قطع همکاری کامل نیست و حتما به عنوان یک مشاور خیلی خوب کنار ما است و از او کمک می‌گیریم.

داوری در پاسخ به این سوال که جانشین صادق‌زاده چه کسی است؟ اظهار کرد: صحبت‌هایی با جایگزین داشته‌ام که اگر خدا بخواهد تا هفته آینده به جامعه بسکتبال معرفی می‌کنیم. به هر حال رسانه‌ها تحلیل دارند ولی بنده و مجموعه ما اگر به عقب برگردیم باز هم از بزرگان و مفاخری چون آقای صادق‌زاده که قهرمانان ملی ما بوده و برای ما ارزشمند است، استفاده می‌کنیم. او جایگاه خاصی دارد و از مفاخر کشور است. قطعا هرجا که بشود دوست داریم از توانایی‌هایش استفاده کنیم و یک سری اخبارها هم منتشر می شود که ما نمی‌دانیم از کجا است. فرد جایگزین در هفته آینده مشخص می‌شود و مدیر فنی تیم ملی به همراه سایر وظایفی که برای او تعریف می‌کنیم، حتما خارجی است. اتفاقات دیگری هم در سطح پایه بخش زنان و مردان صورت می‌گیرد.

او درباره راه اندازی کمپ تیم‌های ملی نیز گفت: بحث نیاز به کمپ تیم ملی یک مسئله مهم است. ما در چهار سال گذشته کاری برای بانوان در بخش قهرمانی انجام ندادیم و در حالی که حجاب آن‌ها تایید شده است، با سرعت کم در بخش زنان حرکت می‌کنیم که خوب نیست. دقت کرده باشید فقط امسال بود که اردوهای بلند مدت داشتند. ما سعی کردیم امسال در همه رده‌ها تیم‌های خود را آماده نگه داریم که نیاز به کمپ را نشان می‌دهد.

داوری با اشاره به تامین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت کمپ تیم‌های ملی نیز تصریح کرد: اگر بخواهیم حرفه‌ای کار کنیم شاید سیستم اداری فدراسیون تغییر کند. تلاش‌هایی هم کردیم و شاید دوستان بتوانند دفتر فدراسیون را جابجا کنند. البته بودن بخش اداری کنار کمپ تیم ملی هم یکسری محاسن دارد چون اشراف کامل به تیم‌ها دارید. با این حال کمپ تیم‌های ملی ما از سال‌ها قبل نیاز بود که ما متاسفانه هیچ اقدامی در این زمینه نداشته‌ایم. الان باید شروع کنیم و به تامین اعتبار نیاز داریم چون هزینه‌های ساخت آن از بودجه کمیته و وزارت جدا است.

او تاکید کرد: باید جذب اسپانسر باشد و جلسه خوبی هم با عاصم یوسفی گذاشتیم. الان در مرحله طرح نقشه‌ها هستیم و اگر استارت بزنیم حدودا دو سال زمان می‌برد تا کامل شود. به هر حال فرصت و زمان می‌خواهد تا به مرحله بهره برداری برسد و در اختیار تیم ملی قرار بگیرد. به هر نحوی هست این کار باید انجام شود چون زنان و مردان سالن جدا می‌خواهند تا در حد امکان عدالت میان این دو بخش رعایت شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین