کد خبر: ۸۰۰۹۵۶
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸

کیفیت هوای پایتخت؛ «قابل قبول»

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با توجه به کاهش تردد خودرو‌ها طی امروز، کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار دارد.
کیفیت هوای پایتخت؛ «قابل قبول»
آفتاب‌‌نیوز :

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز با توجه به کاهش تردد خودرو‌ها در روز تعطیل و شرایط نسبتاً ناپایدار جوی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد داشت و با کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد.

همچنین افزایش نسبی ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت جمعه سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش تدریجی تندی باد تا صبح فردا شنبه (۲۳ مهر) تاحدودی از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد، هرچند با آغاز تردد خودرو‌ها در نخستین روز هفته افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. شایان ذکر است با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول مورد انتظار خواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۶ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین