کد خبر: ۸۰۱۱۲۰
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

پیشنهاد نماینده مجلس؛ بی‌حجاب‌ها را با دوربین، چهره نگاری کنید!

یک نماینده مجلس پیشنهاد داد: باید مثل دوربین‌های پلاک خوان ثبت تخلفات رانندگی، دوربین‌های چهره نگاری تخلفات مربوط به حجاب افراد را ثبت می‌کنند و کسانی که مرتکب تخلفاتی شده‌اند از حقوق اجتماعی در جا‌های دیگر محروم می‌شوند.
پیشنهاد نماینده مجلس؛ بی‌حجاب‌ها را با دوربین، چهره نگاری کنید!
آفتاب‌‌نیوز :

موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه «یکی از راه‌های بیان اعتراض اخذ مجوز از وزازرت کشور و برگزاری تجمع است»، اظهار کرد: تاکنون اعتراضات زیادی در کشور داشتیم و بر اساس قانون اساسی هر کسی می‌تواند مجوز برگزاری تجمع و بیان اعتراض اخذ کند، لکن آنچه که اهمیت دارد این است که حضور در یک محل و بیان یک موضوع باید با آرامش باشد و نباید تخریب و هنجارشکنی صورت بگیرد.

بخش‌هایی از گفت و گوی غضنفرآبادی را در ادامه می‌خوانید:

افراد باید حواس‌شان باشد برخی از کسانی که در تجمعات حضور می‌یابند، خشونت به خرج می‌دهند و چاقو، قمه و سلاح گرم و سرد همراه دارند؛ معترضان حواس‌شان باشد که در کنارشان این افراد قرار نگیرند که اگر این افراد مرتکب جرمی شوند، آن‌ها نیز به عنوان مشارکت در جرم محاکمه شوند.

درباره پیشنهاد رئیس جمهوری درباره اصلاح روند‌هایی نظیر گشت ارشاد در جامعه، این موضوع محل بحث است؛ یکی از شیوه‌ها اجرای گشت ارشاد است، اما ممکن است شیوه‌های دیگری نیز وجود داشته باشد؛ مثلاً برای کسانی‌که در ملأ عام کار‌هایی انجام می‌دهند و هنجارشکنی می‌کنند باید رویکردمان از اقدام فیزیکی به سمت چهره نگاری تغییر کند؛ در این صورت به فرد خاطی اعلام و او نیز از برخی از حقوق اجتماعی محروم می‌شود.

اگر این امکانات و ظرفیت را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم دیگر نیازی به حضور فیزیکی پلیس نیست؛ مثل دوربین‌های پلاک خوان ثبت تخلفات رانندگی، دوربین‌های چهره نگاری تخلفات مربوط به حجاب افراد را ثبت می‌کنند و کسانی که مرتکب تخلفاتی شده‌اند از حقوق اجتماعی در جا‌های دیگر محروم می‌شوند.

در برخی موارد آنقدر رفتار‌های گستاخانه صورت می‌گیرد که همه افراد جامعه و حتی کسانی که بد حجابند نیز وضعیت را نمی‌پسندند و احساس نگرانی می‌کنند و خودشان درخواست انجام اقدامی را مطرح می‌کنند. ممکن است برخی سهواً کار‌هایی انجام داده باشند، اما عمده جامعه ما هنجارشکنی خیلی شدید را نمی‌پذیرند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین