کد خبر: ۸۰۱۴۵۴
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
نماینده مجلس:

شکایت نیروی انتظامی از نمایندگان خلاف قانون است

سید مرتضی حسینی گفت: گویا نیروی انتظامی شکایتی از نمایندگانی داشته که از عملکرد گشت ارشاد انتقاد کرده بودند. این عمل یک بدعت و بر خلاف اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی است.
شکایت نیروی انتظامی از نمایندگان خلاف قانون است
آفتاب‌‌نیوز :

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی شکایت نیروی انتظامی از چهار نماینده مجلس به دلیل انتقاد از گشت ارشاد را یک بدعت و برخلاف اصول قانونی اساسی دانست.

سید مرتضی حسینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری با اشاره به شکایت فرمانده نیروی انتظامی از چهار نماینده مجلس گفت: گویا نیروی انتظامی شکایتی از نمایندگانی داشته که از عملکرد گشت ارشاد انتقاد کرده بودند. این عمل یک بدعت و بر خلاف اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی است.

وی ادامه داد: البته ما از فراجا حمایت قاطع می‌کنیم که با صبر و ایثار در برابر اغتشاشگران، براندازان و آشوبگران ایستادگی کردند و این یک ضرورت و راهبرد امنیتی است، اما منافی برخی انتقادات به برخی عملکرد‌ها و رفتار‌ها نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گشت ارشاد جز اصول دین و اصول قانونی اساسی نیست که قابل نقد و بازنگری نباشد. الان به آن اندازه‌ای که دشمنان نظام از وجود گشت ارشاد بهره برداری می‌کنند، دلسوزان ارزش‌ها و انقلاب سودی نمی‌برند.

وی افزود: حضرت امام (ره) ۴۰ سال پیش در فرمان ۸ ماده‌ای فرمودند که احدی حق ندارد با مردم رفتار غیر اسلامی داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین