کد خبر: ۸۰۱۵۷۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹
انتقاد تند مارین لوپن از بورل

معتقدم ما باید متعهد به ابزار‌های دیپلماسی باشیم

رهبر جناح راست افراطی فرانسه به تهدید مسئول سیاست خارجی اروپا برای «نابود کردن» ارتش روسیه واکنش نشان داد و گفت: اگر او در فرانسه مسئولیتی داشت قطعا فرانسه با روسیه وارد جنگ می‌شد.
معتقدم ما باید متعهد به ابزار‌های دیپلماسی باشیم
آفتاب‌‌نیوز :

جوزپ بورل روز پنجشنبه در یک سخنرانی ابتدا هشدار داد، در صورت استفاده مسکو از سلاح هسته‌ای در اوکراین، ارتش روسیه با یک پاسخ غیرهسته‌ای اما قدرتمند «نابود خواهد شد» و در ادامه اتحادیه اروپا را «باغ آزادی سیاسی و رفاه اقتصادی» که مابقی جهان پیشش همچون یک «جنگل» است توصیف کرد. «مارین لوپن»، رهبر حزب دست راستی «اجتماع ملی» فرانسه نیز به شدت نسبت به سیاست های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و گفت اگر او در فرانسه عهده دار مسئولیت بود این کشور احتمالا با روسیه وارد جنگ می شد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، رهبر جناح دست راستی «اجتماع ملی» فرانسه امروز یکشنبه در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «بی‌اف‌ام تی‌وی» فرانسه گفت:

*«معتقدم ما باید متعهد به ابزارهای دیپلماسی باشیم. چون با شنیدن حرفهای جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اروپا به این فکر می‌افتم اگر او قرار بود برای ما تصمیم بگیرد، ما هم اکنون وارد جنگ شده بودیم.»

*«مردم فرانسه چنین چیزی نمی‌خواهند. من این را نمی‌خواهم. مواظب باشید گامی که برمی‌دارید تا حدی جلو نرود که ما را وارد جنگ کند.»

این سیاستمدار جناح مخالف دولت فرانسه همچنین اظهار نگرانی کرد، اصطلاح «صلح عملا از واژگان شرکت‌کنندگان در بحران ناپدید شده است» و ضمن درخواست برای انجام مذاکرات، پیشنهاد خود برای میزبانی پاریس از یک کنفرانس جهانی صلح را یادآوری کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین