کد خبر: ۸۰۱۷۹۰
تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
روزنامه همشهری:

در ۲ سال اخیر به طور متوسط هر روز سه‌ونیم تجمع اعتراضی برگزار شده

روزنامه همشهری در گزارشی تعداد تجمعات اعتراضی اقشار و صنف‌های مختلف را ۲۵۰۰ تجمع در طی دو سال تخمین زد که با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت در این دو سال هر روز ۳ونیم تجمع اعتراضی برگزار شده است. البته این روزنامه هیچ اشاره ای به برخوردهای امنیتی و بازداشت معترضان در این تجمعات که از نظر مسئولان غیرقانونی بوده، نکرده است.
در ۲ سال اخیر به طور متوسط هر روز سه‌ونیم تجمع اعتراضی برگزار شده
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه همشهری، وابسته به شهرداری تهران نوشت: اگرچه آمار رسمی از سوی مراجع ذیربط در این زمینه منتشر نشده، اما بررسی اخبار تجمعات در ۲ سال‌گذشته حکایت از آن دارد که در سال ۱۴۰۰ دست‌کم ۱۵۰۰ تجمع (قانونی یا غیرقانونی) و در سال ۱۳۹۹ نیز حداقل حدود هزار تجمع (قانونی یا غیرقانونی) با ابعاد و میزان جمعیت متفاوت در شهر‌های مختلف کشور برگزار شده که قریب به‌اتفاق آن‌ها نیز بدون دخالت نیرو‌های انتظامی و با مسالمت پایان یافته و قشر‌ها و اصناف گوناگون تجمع‌کننده توانسته‌اند خواست‌ها و مطالبات‌شان را به مسئولان مربوط منتقل کنند.

این روزنامه افزود: با نگاهی به تجمع‌های برگزار‌شده در ۲ سال‌گذشته درمی‌یابیم که مردم و اصناف معترض با تجمع درمقابل استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، مجلس، قوه‌قضاییه و همچنین وزارتخانه‌های مربوطه، اعتراض خود را بدون هیچ فشار و محدودیتی با مقام‌های مربوط مطرح کرده‌اند.

این ادعای روزنامه وابسته به شهرداری در حالی است که اکثر تجمعاتی که از سوی اصناف و قشرهای مختلف در کشور برگزار شده، مخالفت شدید مسئولان را در پی داشته است. همچنین نیروهای امنیتی با حضور خود، تجمع کنندگان را متفرق و سعی کردند که مانع از شکل گیری تجمعات شوند.

همچنین این روزنامه اشاره ای به بازداشت ها در این تجمعات اشاره نکرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین