کد خبر: ۸۰۱۹۲۱
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰

ابتلای ۱.۴ میلیون بزرگسال کانادایی به کووید طولانی

اداره آمار کانادا روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که حدود ۱.۴ میلیون بزرگسال در این کشور دستکم سه ماه پس از مثبت شدن تست کرونایشان یا مشکوک بودن ابتلا به کووید۱۹، علائم این بیماری را داشته‌اند.
ابتلای ۱.۴ میلیون بزرگسال کانادایی به کووید طولانی
آفتاب‌‌نیوز :

آژانس ملی آمار کانادا اعلام کرد از بین افرادی که به کووید۱۹ مبتلا بوده یا مشکوک به ابتلا به این بیماری بوده اند، ۱۴.۸ درصد دستکم سه ماه پس از ابتلایشان همچنان علائم این بیماری را داشته اند که این میزان برابر با حدود ۱.۴ میلیون بزرگسال کانادایی است.

این آژانس آماری با همکاری آژانس بهداشت عمومی کانادا، اولین گزارش ملی را در مورد کانادایی‌هایی که پس از مثبت شدن تست کرونایشان یا مشکوک بودن به ابتلا، علائم طولانی‌مدت را تجربه کرده اند، منتشر کرده است.

به گفته این آژانس، درصد بیشتری از زنان کانادایی در مقایسه با مردان در این کشور علائم طولانی مدت این بیماری را گزارش کردند با این حال تفاوت معنی داری بر اساس گروه سنی در بین بزرگسالان کانادایی که علائم طولانی مدت کووید۱۹ را گزارش می کردند، یافت نشد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، بیشتر این بیماران که دچار کووید طولانی بوده اند، خستگی را گزارش کرده و پس از آن نیز سرفه، تنگی نفس و مه مغزی جزو علائم بوده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین