کد خبر: ۸۰۲۰۳۴
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
"غرب به منجلاب و گرفتاری‌هایی از جمله فساد اجتماعی دچار شده‌اند"

سردار رضایی: حجاب از مولفه‌های قدرت نظام است؛ عقب‌نشینی نکرده‌ایم اما شاید روش‌ها اصلاح شود

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور، ضمن بیان اینکه عفاف و حجاب زنان از مولفه‌های قدرت ملی جمهوری اسلامی است، گفت: دشمنان ایران اسلامی این موضوع را هدف قرار داده‌اند. این افراد با اظهارنظر‌های سخیف خود باید در درگاه الهی و مقابل مردم پاسخگو باشند. کسانی تکیه به قانون زده اند و برخلاف قانون حرف می‌زنند، محرک فتنه‌ها شدند و با این اظهارنظر‌ها به تک تک کارکنان انتظامی و خانواده‌های آنان که در این مدت زحمات و تلاش‌های شبانه روزی زیادی کشیدند، خیانت کردند و این موضوع را حتما مجموعه انتظامی پیگیری می‌کند./ اعتراضاتی که منجر به آشوب، ناآرامی و خسارت مالی به مردم شود برای پلیس خط قرمز است و با آنان هیچ وقت مماشات و خویشتنداری نمی‌کنیم.
سردار رضایی: حجاب از مولفه‌های قدرت نظام است؛ عقب‌نشینی نکرده‌ایم اما شاید روش‌ها اصلاح شود
آفتاب‌‌نیوز :

سردار قاسم رضایی در جلسه قرارگاه امام علی (ع) استان فارس که در شهر شیراز برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عزیز ایران اسلامی، گفت: اقدامات کارکنان فراجا که توام با "خود را ندیدن" و "با خدا معامله کردن" است، بخشی از مولفه‌های مکتب حاج قاسم است.

به گزارش پلیس فارس، رضایی با اشاره به حوادث اخیر در کشور، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در فرمایشات خود فرمودند، دشمنان ایران قوی و مستقل را نمی‌توانند بپذیرند و همواره در کشور اقدام به ایجاد تفرقه، فتنه و بی اعتمادسازی می‌کنند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور هماهنگی و انسجام بین رهبری و مردم و همچنین تبعیت محض از ولایت فقیه را بالاترین سرمایه در کشور دانست و اضافه کرد: دشمنان همواره در تلاش هستند که این ویژگی مهم را تضعیف کنند، ولی ناکام می‌مانند. البته از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان هر رور فتنه‌ای را در کشور ایجاد کرده اند و این حوادث و اغتشاشات اخیر نسبت به دهه ۶۰ و اتفاقاتی همچون ترور، جنگ تحمیلی و ... در آن زمان، بسیار ناچیز است.با این وجود، دشمنان مسائل و حوادث به وجود آمده در کشور را به گونه‌ای بزرگ و اغراق آمیز جلوه می‌دهند و متاسفانه عده‌ای هم فریب می‌خورند. مجموعه انتظامی سازمانی انقلابی است و هوشمندانه عمل می‌کند و از خود کارنامه درخشانی در آرام بخشی جامعه و خنثی سازی فتنه بجا گذاشته است.

رضایی با اشاره به برخی اظهارنظر‌های خواص در خصوص حوادث اخیر، گفت: این افراد با اظهارنظر‌های سخیف خود باید در درگاه الهی و مقابل مردم پاسخگو باشند. کسانی تکیه به قانون زده اند و برخلاف قانون حرف می‌زنند، محرک فتنه‌ها شدند و با این اظهارنظر‌ها به تک تک کارکنان انتظامی و خانواده‌های آنان که در این مدت زحمات و تلاش‌های شبانه روزی زیادی کشیدند، خیانت کردند و این موضوع را حتما مجموعه انتظامی پیگیری می‌کند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به موضوع امنیت اخلاقی، افزود: در این خصوص علی‌رغم همه جوسازی‌ها به هیچ وجه عقب‌نشینی نکرده‌ایم و وظیفه قانونی و شرعی ما این است که با جرم مشهود برخورد کنیم. هر هنجارشکنی که ببینیم اعمال قانون می‌کنیم و یکی از این موارد کسانی هستند که عفت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند، البته ممکن است تاکتیک و روش‌ها اصلاح شود، ولی پلیس بر اساس قانون به وظیفه خود در این خصوص عمل خواهد کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه اقدامات و عملکرد پلیس استان فارس مجاهدانه است، گفت: مجموعه کار انتظامی در استان فارس چند وجهی است، ولی با این وجود با مدیریت میدانی و برنامه ریزی درست، استان فارس یکی از استان‌های موفق و فعال در کشور است.

مجموعه انتظامی از مردم و برآمده از انقلاب است

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور همچنین در بدو ورود به استان فارس، گفت: مجموعه انتظامی و کارکنان آن از مردم و برآمده از انقلاب اسلامی هستند و پلیس در مقابل مردم مهربان است و ملت ایران این سازمان را دوست دارند. ایران اسلامی، کشوری قدرتمند است و پس از انقلاب در حوزه‌های پزشکی، درمانی، رفاهی، تولید و اقتصاد روز به روز در حال توسعه و رشد است و این برای استکبار خوشایند نیست و دیدن ایران قدرتمند برای دشمنان سخت است. کشور‌های اروپایی و غربی عموما به منجلاب و گرفتاری‌هایی از جمله فساد اجتماعی دچار شده‌اند و وضعیت عفاف و حجاب جامعه ما را نشانه گرفته‌اند تا با نیات شوم و اهداف پلیدشان آن را به چالش بکشند.

جانشین فراجا با بیان اینکه یکی از مولفه‌های قدرت ما همان عفاف است که بانوان ایران اسلامی دارند و امروز دشمنان در صددند تا این مهم را مورد هجمه قرار دهند، گفت: هر جا ما قدرتی داشته باشیم دشمنان آن را هدف می‌گیرند و فتنه‌ای که اخیرا در کشور ایجاد شد و با بهانه‌ای آن را شروع کردند و متاسفانه بعضی از مزدوران داخلی بر اثر تبلیغات کذایی بر آتش این فتنه دمیدند و ما مطلع هستیم که پول و دلار‌های زیادی در این زمینه دریافت کرده‌اند و عده‌ای هم احساسی شدند و فریب خوردند که به شدت و برابر قانون با آنان برخورد خواهیم کرد. دشمنان قسم خورده ما هر روز تلاش می‌کنند فتنه‌ای در ایران اسلامی ایجاد کنند که هر بار شکست می‌خورند. مردم ما هوشیار هستند و قدرت کشور ما قدرت همبستگی مردم و رهبری است.  اغتشاشگران و بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی باید جواب خدا و شهدا را بدهند و خسارت به اموال دولتی و عمومی را پرداخت کنند. هیچ وقت این ناهنجاری‌هایی که هنجارشکنان ایجاد می‌کنند برای پلیس قابل تحمل نیست. اعتراضاتی که منجر به آشوب، ناآرامی و خسارت مالی به مردم شود برای پلیس خط قرمز است و با آنان هیچ وقت مماشات و خویشتنداری نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مطلقا این جوسازی‌ها اثری بر تصمیم و اراده پلیس نخواهد داشت، ادامه داد: طبق قانون وظیفه داریم با هر جرم مشهود از جمله خسارت به اموال دولتی و خصوصی و اخلال در آرامش و امنیت جامعه برخورد قاطع کنیم. خوشبختانه همکاران من در سطح کشور شبانه‌روز عاشقانه خدمت می‌کنند و برای ما تفاوتی ندارد جنگی ۸ ساله را بر ایران تحمیل کنند یا فتنه‌هایی مثل ناآرامی‌های اخیر ایجاد کنند، ما در مقابل همه این‌ها با اقتدار ایستاده و خواهیم ایستاد.

پلیس با مردم مهربان است و مردم این سازمان را دوست دارند

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه پلیس در مقابل مردم مهربان است و مردم این سازمان را دوست دارند، اظهار داشت: در تاریخ سابقه نداشته است که در یک کشور این قدر مردم از پلیس حمایت کنند و همین برای ما کافی است که مردم و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) از این سازمان رضایت دارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین