کد خبر: ۸۰۲۱۴۸
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱

درخواست حذف ایران از جام جهانی بخاطر همدستی با روسیه!

یک نشریه انگلیسی خواهان محرومیت تیم ملی ایران از حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد!
درخواست حذف ایران از جام جهانی بخاطر همدستی با روسیه!
آفتاب‌‌نیوز :

نشریه تلگراف انگلیس در گزارشی ضمن متهم کردن ایران به همدستی با روسیه در جنگ علیه اوکراین، مدعی شد که فیفا باید تیم ملی کشورمان را از حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ محروم کند.

تلگراف نوشت: «در فاصله چند هفته مانده به اولین بازی تیم ملی ایران برابر انگلیس در جام جهانی، فیفا با درخواست‌هایی برای محروم کردن تیم ملی ایران از حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ مواجه شده که دلیل آن استفاده روسیه از پهپاد‌های ساخت ایران در موج اخیر حملاتش علیه اوکراین بوده است».

کریس برایانت، عضو پارلمان انگلیس و وزیر امور خارجه سابق انگلیس گفت: «مقامات ورزشی سراسر جهان در هر رشته‌ای که هستند باید خیلی دقیق مراقب درگیری مستقیم ایران و حمایت آن از پوتین باشند. شرکت فرصت در هر رویداد ورزشی باید از چنین کشور‌هایی گرفته شود.»

تلگراف در ادامه می‌نویسد: «در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، فیفا و یوفا، تیم ملی و نمایندگان باشگاهی روسیه را از شرکت در تمامی رویداد‌های فوتبالی از جمله جام جهانی و مقدماتی یورو ۲۰۲۴ محروم کرده‌اند. در همین راستا بلاروس نیز به عنوان متحد روسیه در این جنگ، تا اطلاع ثانوی از برگزاری بازی‌های خانگی‌اش در خاک خود محروم شده و باید آن بازی‌ها را در کشوری بی‌طرف و پشت در‌های بسته انجام دهد. اگر حملات پهپادی ایران به اوکراین ثابت شود، با محرومیت‌هایی از سوی اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین