کد خبر: ۸۰۲۲۱۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۰

آشنایی با راه‌های درمان کم شنوایی

شنوایی یکی از حس‌های بسیار مهم در انسان است که تاثیر بسیار زیادی در زندگی افراد دارد. برخی از افراد به علت‌های مختلفی مانند انواع بیماری‌ها، ضربه و دلایل بسیار زیاد دیگر دچار کم شنوایی می‌شوند. تا به حال به این فکر کرده اید چقدر زندگیتان تحت تاثیر قرار می‌گیرد اگر نتوانید صدا‌ها را به خوبی بشنوید؟ و یا در برقراری ارتباط با دیگران چقدر دچار مشکل می‌شوید؟
آشنایی با راه‌های درمان کم شنوایی
آفتاب‌‌نیوز :

به هر حال همه ما با افزایش سن، کم شنوایی را تجربه خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید تا یکی از وسایلی که به بهبود شنوایی کمک می‌کند را به شما معرفی کنیم.

سمعک چیست؟

از سمعک برای برطرف کردن مشکل شنوایی استفاده می‌شود. این وسیله الکترونیکی باعث تقویت صدا می‌شود و به فرد کمک می‌کندتا صدا‌ها را به خوبی بشنود. شاید بسیاری از افراد با اینکه می‌دانند استفاده از سمعک چه مزایایی دارد و باعث می‌شود صدا‌ها را به طورواضح بشنوند باز هم از استفاده از آن اجتناب می‌کنند و حس خوبی برای استفاده از این وسیله کوچک را نداشته باشند. شاید یکی از دلایل آن این است که دوست ندارند سمعک در گوششان دیده شود. با پیشرفت تکنولوژی سمعک‌های نامرئی وارد بازار شده اند و این مشکل را برطرف کرده اند.

سمعک‌ها از گذشته تا به امروز

در گذشته از سمعک‌های آنالوگ استفاده می‌شده که بسیار ابتدایی بودند. در این سمعک‌ها امکان برنامه ریزی وجود نداشته است. یکی از معایب بزرگ این سمعک‌ها این است که همه صدا‌ها حتی صدا‌های مزاحم را به یک اندازه افزایش می‌دهد. این سمعک‌ها امروزه کاربرد زیادی ندارند. بعد از این سمعک‌ها، سمعک‌های دیجیتال وارد بازار شدند. در سمعک‌های دیجیتال صدا‌ها با حساسیت بسیار زیادی مورد پردازش قرار می‌گیرند و در واقع صدا‌های مزاحم به حداقل می‌رسند. باید توجه داشت مزیت این نوع سمعک در این است که قابلیت برنامه ریزی هم دارند. در آخر سمعک‌های هوشمند هستند که بسیار پسشرفته هستند. در واقع سمعک‌های هوشمند خود را با محیط تطابق می‌دهند و با توجه به محیط به صورت خودکار تنظیم می‌شوند. باید در نظر داشت قیمت سمعک‌ها با توجه به ویژگی‌های آن‌ها متفاوت است.

چه سمعکی برای هر فرد مناسب است؟

سمعک‌ها انواع گوناگونی مانند سمعک پست گوشی، داخل گوشی، سمعک داخل کانال گوش و ... دارند. سمعک مناسب با توجه به میزان کم شنوایی در افراد تجویز می‌شود. باید توجه داشت که شما با آن سمعک راحت باشید و حس خوبی نسبت به آن داشته باشید. نکته دیگر قیمت‌های سمعک است که بر اساس ویژگی‌ها وبرند آن‌ها متفاوت می‌باشد مثلا قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس به علت بالا بودن کیفیت و راحتی که در فرد ایجادمی کند هزینه بالاتری هم دارد. برای انتخاب بهترین سمعک می‌توانید به سمعک قلهک مراجعه کنید و با کیفیت‌ترین و مناسب‌ترین سمعک را با بهترین قیمت به صورت نقدی و اقساطی دریافت کنید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین