کد خبر: ۸۰۲۳۶۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱

برنامه جدید «مامان پز» با اجرای رابعه مدنی

برنامه جدید «مامان پز» با اجرای رابعه مدنی مادربزرگ سینمای ایران راهی امواج رادیو صبا می‌شود.
برنامه جدید «مامان پز» با اجرای رابعه مدنی
آفتاب‌‌نیوز :

«مامان پز» عنوان برنامه مستند جدیدی است که به جدول پخش پاییزی شبکه رادیویی صبا اضافه شده است.

این برنامه با محوریت آشپزی و تغذیه سالم طرز تهیه غذا‌های سنتی ایرانی را در فضای خاطره انگیز به مخاطبان ارائه می‌کند.

انسیه شمس‌اللهی تهیه‌کننده این برنامه گفت: هیچ مزه‌ای در دنیا، مزه دستپخت مامان آدم نمی‌شود. «مامان پز» برنامه‌ای مستند است، که با شعار با مزه‌های اصیل آشتی کنیم در قالب نمایش آشپزی نوه و مادربزرگ، روش تهیه غذا‌های سنتی ایرانی را به مخاطبان رادیو صبا آموزش می‌دهد.

او افزود: در این برنامه رابعه مدنی ضمن توضیح روش تهیه غذا‌های قدیم و جدید ایرانی به روایت داستان‌ها و خاطره گویی در فضای صمیمی می‌پردازد.

داستان‌ها و نصیحت‌هایی که در زمان پخت غذا‌ها برای شنوندگان روایت می‌شود به غذا‌ها مزه و طعم می‌دهد و آن‌ها را نزدیک مزه غذا‌های «مامان پز» می‌کند که در ذهن همه ما ماندگار شده است.

این تهیه‌کننده عنوان کرد: در این برنامه من به عنوان نوه مادربزرگ لحظه به لحظه طبخ یک غذا ایرانی را برای مخاطبان گزارش می‌کنم و در خلال این برنامه نکات جالبی درباره رسم و رسوم آشپزی و پذیرایی، فرهنگ آشپزی و وسایل آشپزی از کتاب «مستطاب آشپزی» یا «از سیر تا پیاز» به مخاطبان ارائه می‌شود.

شمس اللهی گفت: کتاب «مستطاب آشپزی» یا از «سیر تا پیاز» نوشته نجف دریابندری مترجم ایرانی است که آن را با همراهی همسرش فهیمه راستکار، تالیف کرده است. این کتاب با زبان ساده و شیرین نویسنده، غذاپختن را به یک مشغله جذاب با پایانی خوش تبدیل می‌کند، بازخوانی آن نیز برای شنوندگان جالب و شنیدنی است.

تهیه کننده «مامان پز» در پایان عنوان کرد: این برنامه روز پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین دستور پخت کباب تابه‌ای با کته از زبان مامان رابعه را به مخاطبان آموزش می‌دهد.

«مامان پز» روز‌های پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ به تهیه‌کنندگی انسیه شمس‌اللهی پخش می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین