کد خبر: ۸۰۲۴۶۲
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳

سردار پاکپور: اجازه ایجاد هیچ کانون تهدیدی در همسایگی مرز‌های ایران را نمی‌دهیم

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: رژیم صهیونیستی می‌خواهد با سوء‌استفاده از روابط با برخی کشور‌های منطقه پایگاه‌هایی در برخی کشور‌های همسایه ایران احداث کند، اما همانطور که اعلام کرده ایم اجازه ایجاد هیچ کانون تهدیدی در همسایگی مرزهای‌مان نمی‌دهیم.
سردار پاکپور: اجازه ایجاد هیچ کانون تهدیدی در همسایگی مرز‌های ایران را نمی‌دهیم
آفتاب‌‌نیوز :

سردار پاکپور بعد از ظهر امروز در رزمایش "اقتدار بزرگ سپاه پاسداران" در منطقه ارس اظهار داشت: رزمایش اقتدار نشانگر توانایی و اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در برابر ارتش‌های فزون‌خواه جهان است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران دفاع نیرو‌های نظامی و انتظامی از مرز‌ها را نقطه قوت کشور در برابر نفوذ بیگانگان اعلام کرد و گفت: مردم دشت مغان سالیان سال است که نقش اساسی خود را چه در مرزها، چه در امنیت و چه در اقتدار اقتصادی کشور ایفا کرده و در صورت اندکی سرمایه‌گذاری، منطقه زرخیز مغان می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.

پاکپور برگزاری رزمایش اقتدار بزرگ نیروی زمینی را در منطقه ارس یادآور شد و افزود: این رزمایش با شعار «ایران قوی و مقتدر» قریب به ۱۰ روز است که در منطقه شمالغرب کشور و در حاشیه رود ارس در حال اجراست و ما با اقتدار تمام در منطقه حاضر شدیم.

وی چرایی برگزاری این رزمایش را در حاشیه رود ارس یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما در تمام مناطق کشور از جمله خلیج فارس و مناطقی که منافع ملی و امنیت ما را تأمین می‌کند، رزمایش‌های متعددی برگزار می‌کنیم.

پاکپور به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ و ۱۷ در منطقه خلیج فارس اشاره کرد و ادامه داد: خلیج فارس تأمین‌کننده منافع ملی و امنیت ما در حوزه صادرات انرژی است و ما با برگزاری رزمایش‌های متعدد، توان نظامی و دفاعی خود را به رخ جهان می‌کشیم.

وی گفت: رژیم صهیونیستی سعی دارد تا با سوء‌استفاده از روابطش با برخی کشور‌های منطقه پایگاه‌هایی را در برخی کشور‌های همسایه ایران احداث کند، اما قطعا نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی و نیروی زمینی سپاه اجازه چنین اقدامی را به صهیونیست‌ها نمی‌دهد و همانطور که قبلا اعلام کرده ایم اجازه شکل گیری هیچگونه کانون تهدیدی در همسایگی مرز‌های کشور را نمی‌دهیم.

وی دفاع از منافع ملی و امنیت کشور را خط قرمز نیرو‌های مسلح اعلام کرد و گفت: تغییر در مرزهایمان که به منافع ملی و امنیت ملی ما ضربه بزند را نمی‌پذیریم و حضور امروز ما در منطقه ارس و اجرای این رزمایش بزرگ پیامی برای کشور‌های فزونی‌خواه است.

پاکپور در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امروز اقتدار نیرو‌های مسلح، سربازان و مدافعان امنیت ما به حدی است که هیچ کشوری قدرت نفوذ به منطقه را ندارد و گرچه در روز‌های اخیر شاهد برخی تحرکات آن هم در فضای مجازی بودیم، اما در عرصه‌های حقیقی ایران دژی مستحکم در برابر کشور‌های استکباری است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رزمایش بزرگ سپاه پاسداران در منطقه ارس را نقطه عطفی در اقدامات نیرو‌های مسلح اعلام کرد و افزود: حضور ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین نظامی در این رزمایش نشان از آمادگی و توان دفاعی ما در مقابل کشور‌های متجاوز منطقه است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین