کد خبر: ۸۰۲۶۲۴
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱

کنعانی ادعا‌ی فروش پهپاد به روسیه را رد کرد

سخنگوی وزارت او‌ر خارجه ادعا‌های بی اساس درباره انتقال پهپاد برای استفاده در درگیری اوکراین را رد کرد و گفت: حق پاسخگویی نسبت به هرگونه اقدام غیرمسئولانه را برای خود محفوظ دانسته و در دفاع از منافع ملت ایران اندکی تردید به خود راه نخواهیم داد.
کنعانی ادعا‌ی فروش پهپاد به روسیه را رد کرد
آفتاب‌‌نیوز :

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) ۳۰ مهر ماه اقدام شورای وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا و دولت انگلیس در اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران، به بهانه‌ استفاده از پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین و ادعا‌های مطرح شده در بیانیه مشترک آلمان، فرانسه و انگلیس در همین مورد را قویا مردود خواند و به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ادعا‌های بی اساس در مورد انتقال پهپاد برای استفاده در درگیری اوکراین را رد می‌کنیم، تصریح کرد: ما همواره براین امر تاکید داشته‌ایم که همه اعضای سازمان ملل باید به طور کامل به اهداف و اصول مندرج در منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل از جمله استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشور‌ها احترام بگذارند. ما از صلح و پایان فوری جنگ در اوکراین از طریق یک فرآیند سیاسی حمایت می‌کنیم.

کنعانی اظهار داشت: طرف‌های یاد شده در ادامه اقدامات غیرمسئولانه، مخرب و غیرقانونی خود برای ایجاد فضای مسموم سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل یک تفسیر گمراه کننده ارائه کرده و بین ادعا‌های بی اساس خود و قطعنامه ۲۲۳۱ ارتباط برقرار کنند. این در حالی است که موضوعات حول درگیری جاری در اوکراین با قطعنامه ۲۲۳۱ در موضوع و محتوا کاملا بی ارتباط است. ملت بزرگ ایران هرگز فراموش نمی‌کند که برخی کشور‌های اروپایی مدعی علیه جمهوری اسلامی ایران، با گسیل سلاح‌های کشتار جمعی از جمله تسلیحات شیمیایی برای صدام حسین در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله او علیه جمهوری اسلامی ایران، در جنایات او سهیم هستند و جمهوری اسلامی ایران همچنان آن کشور‌ها را شریک جنایات صدام حسین و در نتیجه مسئول و پاسخگو می‌داند. جمهوری اسلامی ایران رویکرد‌های تحریک آمیز جاری اتحادیه اروپا و انگلیس را بخشی از یک سناریوی هدفمند سیاسی و مغایر با ادعا‌های پوچ و توأم با نفاق آن‌ها برای کمک به صلح و ثبات پایدار در جهان می‌داند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با مخرب توصیف کردن تحرکات اتحادیه اروپا طی روز‌های گذشته تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از منافع ملی و تأمین حقوق حقه مردم شریف ایران، حق پاسخگویی نسبت به هرگونه اقدام غیرمسئولانه را برای خود محفوظ می‌داند و در دفاع از منافع ملت ایران اندکی تردید به خود راه نخواهد داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین