کد خبر: ۸۰۲۶۹۳
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵

ربودن پزشک معروف در تهران/ بازداشت سرایدار خائن

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری عاملان ربودن یک پزشک سرشناس و همچنین بازداشت سرایداری که اقدام به سرقت از خانه‌ای در نیاوران کرده بود، خبر داد.
ربودن پزشک معروف در تهران/ بازداشت سرایدار خائن
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ علی ولیپور گودرزی به تشریح دو پرونده پلیس آگاهی در روزهای اخیر پرداخت و گفت:‌ اولین پرونده مربوط به ربودن یک پزشک معروف در تهران است. درپی وقوع یک فقره آدم‌ربایی و سرقت به عنف از یک پزشک سرشناس توسط دو فرد در شرق تهران، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی با اشاره به تحقیقات ماموران پلیس دراین پرونده افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص کرد، پدر و پسری با جعل عنوان مامور پلیس، نزد این پزشک سرشناس تهرانی رفته و او را سوار بر ماشینش کرده و اقدام به ربودن وی کرده‌اند. همچنین در ادامه و با استفاده روش‌های پلیسی مشخص شد که متهمان همراه با این پزشک وارد خانه‌ای در جنوب تهران شده و با بستن دست مالباخته، خودرو وی را سرقت و همچنین حساب‌های بانکی او را تخلیه‌ کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان مالباخته را چهار روز در خانه حبس کرده بودند، تصریح کرد: شاکی بعد از چهار روز موفق به نجات خود شده بود و ماجرا را برای ماموران بازگو کرد. ماموران پلیس نیز در گام نخست متوجه شدند، سارقان با کارت بانکی این مالباخته به واحدی صنفی در شرق تهران مراجعه کرده و مقدار زیادی طلا و سکه خریداری کرده‌اند. در ادامه کارآگاهان وارد عمل شده و با شیوه‌های نوین کشف جرم هویت دو متهم را شناسایی کردند.

ولیپور گودرزی افزود:‌ در ادامه تحقیقات ماموران مشخص شد که سارقان پس از خرید سکه و طلا به یکی از استان‌های شرقی کشور متواری شده‌اند. که در همین راستا ماموران پلیس با هماهنگی‌های قضائی راهی مخفیگاه متهمان در یکی از استان‌های شرقی کشور شده و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

به گفته وی متهمان پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر آدم‌ربایی و سرقت به عنف اعتراف کردند و در ادامه تحقیقات به سه فقره سرقت به عنف دیگر نیز معترف شدند. با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

سرقت سرایدار جوان از خانه‌ای در نیاوران
رئیس پلیس آگاهی پایتخت به پرونده دوم نیز اشاره کرد و از دستگیری سارق خانه‌ای در نیاوران خبر داد. او گفت: رسیدگی به این پرونده به دنبال وقوع یک فقره سرقت سه میلیارد ریالی از خانه‌ای در نیاوران در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان داد، سارق در ابتدا با باز کردن در ورودی بدون آثار شکستگی وارد خانه شده و مقدار زیادی دلار، طلا و ساعت‌های گرانقیمت را سرقت کرده است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان که در جریان تحقیقات متوجه شدند که این سرقت از سوی یک فرد آشنا انجام شده است، گفت:‌ماموران در ادامه با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم به سرایدار جوان این ساختمان شک کرده و رفتار او را تحت نظر قرار دادند تا اینکه متوجه شدند که این سرایدار اقدام به سرقت اموال قیمتی کرده است.

وی ادامه داد: ماموران سرایدار را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. او تحت بازجویی قرار گرفت و گرچه در ابتدا سعی در انکار بزه انتسابی داشت، اما سرانجام در جریان بازجویی‌ها به سرقت دلار، طلا و پول نقد از خانه مذکور اعتراف و عنوان کرد در خانه را هنگامی که مالباخته در منزل حضور نداشت با کلید باز کرده است‌.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین