کد خبر: ۸۰۲۷۱۴
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

پایانی بر شایعه حذف ایران از جام جهانی فوتبال

نشست شورای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برگزار شد و هیچ بحثی درباره حذف ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ در آن مطرح نشد.
پایانی بر شایعه حذف ایران از جام جهانی فوتبال
آفتاب‌‌نیوز :

نشست شورای فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA Council) در شهر اوکلند در کشور نیوزیلند برگزار شد و درباره موضوعات مختلف، تصمیماتی گرفته شد.

در حالی که پیش‌تر برخی رسانه‌ها شایعاتی مبنی بر تصمیم فیفا برای بررسی حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی مطرح کرده بودند، در نشست اخیر فیفا درباره این مساله هیچ بحثی صورت نگرفت و اعضا صحبتی درباره ایران نداشتند.

جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، پس از نشست این فدراسیون در نیوزلند درباره مفاد دستور جلسه نشست اخیر گفت که درباره چند موضوع بحث و بررسی صورت گرفت که یکی از مهم‌ترین موارد، اصلاح روند ترانسفر بازیکنان و ایجاد شفافیت مالی در فرآیند جابه‌جایی بازیکنان و تراکنش‌های مالی بین بازیکنان،‌ باشگاه‌ها، مدیر برنامه‌ها و کشورها بود. به گفته اینفانتینو گردش مالی حاصل از ترانسفر بازیکنان در فوتبال جهانی سالانه در حدود ۱۰ میلیارد دلار است که باید شفاف‌سازی شود.

او هم‌چنین از بحث درباره رقابت‌های جام جهانی زنان سخن گفت که قرار است در سال ۲۰۲۳ در دو کشور استرالیا و نیوزیلند برگزار شود. او معتقد که پوشش رسانه‌ای این مسابقات باید هم‌تراز جام جهانی مردان باشد تا مساوات بین این دو رقابت برقرار شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین