کد خبر: ۸۰۲۷۴۴
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵

پرداخت هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی

معاون اول رییس جمهور بر ضرورت تسهیل گری دستگاه های اجرایی برای ایجاد فرصت های شغلی در کشور تأکید کرد و گفت: وزارتخانه و نهادهای مسئول باید برنامه اشتغالزایی خود را با محوریت مردم و با اتکا به ظرفیت های جامعه تدوین کنند.
پرداخت هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی
آفتاب‌‌نیوز :

محمد مخبر ظهر امروز (شنبه) در جلسه ای با موضوع اشتغال، بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی و جمع بندی آمار دقیق و یکپارچه برای تدوین برنامه های اشتغالزا تأکید کرد و افزود: هیچ دستگاه اجرایی نیست که در زمینه اشتغالزایی مسئولیت نداشته باشد و لازم است ظرفیت تک تک دستگاه ها در ایجاد فرصت های شغلی احصاء شود تا بتوانیم ارزیابی دقیقی نسبت به تعهدات و عملکرد همه دستگاه ها در قبال برنامه های اشتغالزایی دولت داشته باشیم.

معاون اول رییس جمهور از بانک مرکزی نیز خواست توافقاتی با بانک های عامل انجام دهد و صورتجلسه امضا شده بانک ها در قبال انجام تعهدات مرتبط با اشتغالزایی را نهایی کند.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای تعاون کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند، نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در دولت سیزدهم ارائه کرد و گفت: در سال ۱۳۹۹ میزان تسهیلات پرداختی ۱۴۰۰ میلیارد تومان بود که این عدد در یکسال ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم به ۳۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و علاوه بر آن ، ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز در شرف پرداخت است.

در ادامه این جلسه راهکارهای ایجاد فرصت های شغلی و رفع موانع پیش روی اشتغالزایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی گزارشی جامع از برنامه های دولت جهت ایجاد فرصت های شغلی تدوین و ظرف دو هفته آینده ارائه کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین