کد خبر: ۸۰۳۰۸۵
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲

تاج: استعلام سه شرکت برای ورود VAR به فوتبال ایران در حال انجام است

رییس فدراسیون فوتبال گفت: سه شرکت جهت ورود VAR (کمک داور ویدئویی) به فوتبال ایران برای استعلام به مراجعه ذیصلاح معرفی شده است که ۲ شرکت از نظر قیمتی به فدراسیون نزدیک هستند.
تاج: استعلام سه شرکت برای ورود VAR به فوتبال ایران در حال انجام است
آفتاب‌‌نیوز :

مهدی تاج عصر یکشنبه پس از بهره‌برداری از ساختمان هیات فوتبال چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران افزود: داوری فوتبال کشور اکنون تجهیزات کافی ندارد و اگر داوری اشتباهی می‌کند، اعتراض جدی مجموعه باشگاه‌های فوتبال را به همراه دارد. تماشاگر نیز در مجموعه ورزشی اعتراض می‌کند که نشان می دهد باید این تجهیزات فراهم شود.

تاج اظهار داشت: ایران جزو معدود کشورهای است که سیستم VAR ندارد و تنها پنج شرکت در این زمینه مورد تایید فیفا است و اکنون نمی‌توان از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد، چرا که باید آنها مجوز(لایسنس) فیفا را بگیرند، ولی اگر در آینده این اتفاق رخ دهد فدراسیون از آنها استفاده می‌کند.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: تا ۶ ماه آینده فیفا پنجره ای برای تعیین صلاحیت باز می‌کند و از این سه شرکتی که برای استعلام به مراجعه ذیصلاح اعلام شده ۲ شرکت از نظر قیمتی به فدراسیون نزدیک هستند.

وی درباره آخرین وضعیت تیم ملی گفت: اتفاق خوبی با حضور کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی افتاده است و اگر کی‌روش در بازی‌های تدارکاتی نبود و تیم با همان شرایط قبلی به جام جهانی می‌رفت، مشکلاتی برای اردو بوجود می‌آمد.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه دارد: همه هم و غم اعضا فدراسیون و کادر تیم ملی و بازیکنان به بازی با انگلیس است و به حواشی ایجاد شده توجه نمی‌کند.

وی درباره حواشی ایجاد شده در خصوص تیم ملی گفت: هیچ ایرانی و هیچ فوتبالی حاضر نیست تیم ملی ایران از جام جهانی حذف شود و در این زمینه با وجود ارتباطاتی که دارم می‌دانستم این اتفاقات شدنی نیست و حتی شایعه و ناامید کردن مردم کار درستی نیست؛ وقتی تیم ملی پیروز می‌شود همه در هر جای ایران و نیز ایرانیان ساکن در کشورهای دیگر نیز خوشحال می‌شوند، زیرا تیم ملی وحدت‌آفرین است.

تاج گفت: تیم ملی را به بهترین شکل اداره خواهیم کرد و همه در تلاش هستند تیم ملی اردوهای خوبی بگذارند که یک بازی دوستان با نیکاراگوئه ۱۹ آبانماه و یک بازی با تونس در قطر انجام خواهد داد.

رییس فدراسیون فوتبال درباره بهره‌مندی از ظرفیت کیش برای گردشگری در حاشیه جام جهانی قطر نیز گفت: از همان ابتدا که نایب رییس AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) بودم اعلام کردم کیش مکانی برای برپایی اردو، بازی‌های دوستانه و گردشگری جام جهانی نیست، ولی برای تیم های داخلی یک کمپ بسیار خوبی بوده و برای جام باشگاههای آسیا نیز قابل استفاده است.

تاج اظهار داشت: چون هزینه‌های قطر در جام جهانی گران است، برای گردشگران ایرانی ممکن است بتوانیم برخی از هواداران به خصوص لیدرها و خبرنگاران را در کیش مستقر کنیم تا با پرواز یا کشتی برای هر بازی به قطر اعزام شوند.

تاج درباره محل استقرار تیم ملی در کیش نیز گفت: در زمان مقرر زمین چمنی دیده شده بود، البته ایراداتی که کی‌روش در این خصوص اعلام کرده بود نیز درست بود، ولی درحال هماهنگی با طرف قطری هستیم تا موانع را رفع کنیم.

وی درباره حضور جواد نکونام به عنوان دستیار سرمربی تیم ملی نیز گفت: برای نکونام یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت وجود دارد و اکنون این سرمربی با فولاد خوزستان قرارداد دارد و قانون در این زمینه تاکید دارد که فدراسیون و یا هر باشگاهی که با مربی یا بازیکنی طرف قرار داد است وارد مذاکره شود، خلاف بوده و در این زمینه درحال رایزنی با فولاد خوزستان هستیم.

تاج در پاسخ به این سوال که برای رفع تحریم‌های مالی فدراسیون چه اتفاقاتی افتاده است، گفت: در این زمینه از گفتن آن معذور هستم.

وی در پاسخ به این سوالی که آیا کارلوس کی روش در رفع این تحریم‌ها با فیفا رایزنی کرده است، نیز حاضر به پاسخ نشد و گفت: از گفتن آنهم معذورم.

رییس فدراسیون فوتبال گفت:در زمانی ثبت‌نام برای فدراسیون اعلام کردم چهار مورد مد نظر دارم، یکی ساختمان فدراسیون، دیگری رفع تحریم‌ها، حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی و درنهایت رفع تحریم صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بود.

وی گفت: در زمینه رفع تحریم مالی و دریافت پول‌های بلوکه شده فدراسیون فوتبال درحال پیگیری هستیم.

با حضور رییس فدراسیون فوتبال از ساختمان هیات فوتبال چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین