کد خبر: ۸۰۶۲۳۱
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
چاره‌ای نداریم که از فضای مجازی استفاده کنیم، اما باید مدیریت شود
سردار سنایی راد گفت: نظام از دست نرفته، اما ضربه خورده‌ایم، به فرمایش مقام معظم رهبری برخی فرزندان نظام هستند، اما این‌ها کنار دست لیدر‌هایی آمدند که می‌خواستند سری به تن نظام نباشد و از این موضوع ابزاری برای کشته سازی بسازد. ما باید تحمل و مدرا داشته باشیم و با بردباری به دنبال جذب حداکثری باشیم و همچنین تفاوت‌ها را بپذیرم و باب گفتگو را با کرسی‌های آزاد اندیشی باز کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا گفت: آنچه اخیرا افتاده از سوی کسانی است که چشم دیدن اقتدار و استقلال نظام را ندارند و هدف از اغتشاشات هم از بین بردن اقتدار و استقلال کشور است.

سردار رسول سنایی راد شنبه شب در روایت یک آشوب به همراه پرسش و پاسخ که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: اغتشاشات یک نوع فشل سازی و سرگرم سازی است که این کارکرد را دشمن برای مهار رقیب و فرسایش قدرت وی استفاده می‌کند و اسم آن بی‌ثباتی سازنده گذاشته‌اند. فقط خواست دشمن نبود و ضعف داخلی از جمله عقب افتادگی از تحولات، تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و راهبرد‌ها هم بود.

سردار سنایی راد با بیان اینکه ما چاره‌ای نداریم که از فضای مجازی استفاده کنیم، اما باید مدیریت شود، بیان کرد: البته در این حوادث با یک تغییرات و گسست نسلی هم مواجه شده‌ایم، لیدر‌ها معمولا سن و سال دارند و آموزش دیده‌اند، اما در کنار گود ایستاده‌اند و مدیریت می‌کنند، اما در بدنه آشوب‌ها، افراد هیجانی کم سن و سالی هم داشتیم که دنبال ماجراجویی بودند. نظام از دست نرفته، اما ضربه خورده‌ایم، به فرمایش مقام معظم رهبری برخی فرزندان نظام هستند، اما این‌ها کنار دست لیدر‌هایی آمدند که می‌خواستند سری به تن نظام نباشد و از این موضوع ابزاری برای کشته سازی بسازد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا تشریح کرد: در اغتشاشات اخیر ورود افراد متفاوت بود، برخی افراد با پرداخت پول به میدان آمدند، برخی هیجانی و عناصر غربی هم برای رصد میدانی آمده بودند و در کردستان پایگاه، اتاق فکر و اتاق عملیات زدند، پس همه افراد را نباید قاطی کنیم. در اغتشاشات اخیر ۵۰ و ۶۰ نفر منافق، حدود ۲۰۰ نفر سلطنت طلب و افراد کومله و دموکرات دستگیر شدند که این افراد به دنبال تجزیه ایران هستند که فعلا تاکتیکی با هم به وحدت رسیده‌اند. همچنین برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی از جمله سلبریتی‌ها و یا برخی فعالین سیاسی عقب مانده در رقابت‌ها هم در این حواشی به دنبال سود و شهرت هستند، همچنین جابجایی گروه‌های مرجع هم اتفاق افتاده است که در این ماجرا بهره خودشان را می‌برند و دنبال بهره هستند.

سردار سنایی راد تصریح کرد: امروز با یک پدیده اجتماعی چند بعدی و چند لایه مواجه هستیم که دشمن هم به دنبال موج سواری است و همچنین با جنگ ترکیبی موثر از فشار اقتصادی تا جنگ شناختی و روانی برای شوراندن مردم بکاربردند که حربه آن هم بی‌ثباتی سازنده است.

وی با بیان اینکه دشمن برای اقدامات اخیر هزینه کرده است، بیان کرد: یک جا‌هایی هم ما غفلت‌های داشته‌ایم؛ از جمله در دوران کرونا و استفاده بیش اندازه جوانان از فضای مجازی را داشتیم پس باید نگذاریم در این موضوعات دشمن به اهداف خود دست یابد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا مایوس‌سازی و بی‌اعتماد کردن را از حربه‌های دشمن در جنگ شناختی دانست و گفت: مرگ مهسا بهانه بود و ۶۵ درصد افرادی که دستگیر شدند، اذعان داشتند که مرگ مهسا برای ما مهم نبود پس دعوا بر سر حجاب هم نبود و بلکه بر سر استقلال و اقتدار کشور است.آن‌ها خوشحال می‌شوند که دانشگاه‌های ما تعطیل شوند چرا که علم و فناوری از ابزار اصلی قدرت است و سرمایه‌های ما همین جوانان هستند.

وی تصریح کرد: در این موضوع قرار بر جذب حداکثری و قرار بر تقابل نیست، اینجاست که باید نظام خویشتن داری در برابر جمعیت درونی داشته باشد، باید در برابر جمعیت درونی انعطاف داریم چرا که به گفته سردار شهید سلیمانی این‌ها بخشی از فرزندان خودمان هستند. ما باید تحمل و مدرا داشته باشیم و با بردباری به دنبال جذب حداکثری باشیم و همچنین تفاوت‌ها را بپذیرم و باب گفتگو را با کرسی‌های آزاد اندیشی باز کنیم، از طرفی هم، چون فراوانی افراد بین ۱۷ تا ۲۱ سال سن دارد القاء پذیری هم بسیار تاثیرگذار است. اما لیدر‌ها دارای سن بالا و عنصر سفید گروهک‌ها هستند که در تحریک افراد نقش دارند، اما برخی افراد هم دچار رفتار هیجانی و دچار خطای محاسباتی شدند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه در این خصوص اتاق فکر‌های تشکیل شده، اما باید اهم و مهم و برخورد حکیمانه داشته باشیم، بیان کرد: اکنون و در گام نخست باید اقدامات همه ما در راستای فرونشاندن اغتشاشات و التهابات باشد. در این موضوع ۷۵ درصد والدین که فرزندانشان دستگیر شده‌اند، همراهی نکردند و مردم هم به دلیل داشتن باور‌های بالای دینی همراهی نکردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
1
37
سردار تا زمانیکه شما و امثال شما چنین تفکری در مورد اکثریت جامعه دارین هیچ مشکلی حل نخواهد شد ،
باید تفکری نو داشت تا به مشکلات قلبه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
0
39
معاون محترم عقیدتی تورم وگرانی و اوضاع بد اقتصادی فقط برای مردم دیده شده مدیران ومسئولین به برکت نظام در نازونعمت رندگی می کنند امثال این موارد مردم را عصبانی وبیزار کرده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
1
35
برای این حرفها دیر نیست؟
بیدل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
1
35
کاش پیش از آنکه دیر شود میفهمیدید و اینهمه هزینه به ایران وارد نمیکردید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
1
28
جناب سردار سنایی راد عزیز با مردم نیازی به گفتگو نیست با دنیا گفتگو و تعامل کنید با مسیر اقتصاد هموار شود و مردم زنگی کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
0
35
دیگه دیر شده عمو.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
2
37
نظامیان از سیاست کنار بکشند اوضاع سامان میابد از روزی که وارد سیاست و اقتصاد شدند همه کشور و اقتصاد را به هم ریختند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
2
28
افراد افراطی باید سکوت کنند والا اوضاع بدتر میشود... بهترین کمک به اوضاع میتوانند بکنند با سکوت شان و بنزین روی اتش نریزند با عدم اگاهی شان
سردار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
0
33
سردار شماهم دستورالعمل صادره شده واحد رو خواندید . آقا همه چی درسته و اصلا مردم ناراضی هم نیستند . شما هم روی همون صندلی ابقا تا پایان عمر و حتی ارزانی بچه هاتون . خوبه اینجوری ؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
1
24
همه می دانند اب از اسیاب بیوفتد در روی همون پاشنه می چرخد شما هم سیاهی لشکر حاکمیت نشوید و تحلیل یک طرفه بکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
0
29
بیشترین ضربه را از عملکرد بد و ضعیف مسئولان از بالا تا پایین چه در کذشته و چه در حال وارد شده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
0
30
به نظرت زود نیست ؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین