کد خبر: ۸۰۷۷۲۰
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تقویت رسانه‌هایی مانند ایران اینترنشنال و بی بی سی، کار کردن برای این رسانه‌ها و حمایت از این رسانه‌ها گناه کبیره است و مقابله با این رسانه‌ها جهاد رسانه‌ای است.
آفتاب‌‌نیوز :

عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری که در حرم حضرت معصومه (س) سخنرانی می کرد در خصوص حوادث اخیر جامعه نیز صحبت کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری یکی از میدان‌های جهاد در دوران معاصر را جهاد رسانه‌ای دانست و افزود: دشمن برای تضعیف اعتقادات، اخلاق و باورها و تضعیف دین از رسانه و فضای مجازی استفاده می‌کند و اگر کسانی بتوانند مقابل دشمن قدرت رسانه‌ای تولید کنند و در سایه این قدرت دشمن را تضعیف کنند مصداق جهاد فی سبیل الله می‌شود.

وی ادامه داد: اگر در دوران دفاع مقدس آموزش نظامی واجب کفایی بود امروز خط اول جنگ در رسانه است و برای مقابله با دشمن سواد رسانه‌ای و بسیج رسانه‌ای و مقابله با دشمن در رسانه واجب کفایی است؛ اگر ۱۰ میلیون مسلمان مکتبی که از نظر اعتقادی قوی باشند و توطئه‌های دشمن را بشناسند در رسانه‌ها پیام بدهند دشمن در جهاد رسانه‌ای شکست می‌خورد.

وی یکی دیگر از عرصه‌های جهاد در زمان ما را جهاد عفاف و حجاب دانست و گفت: یکی از برنامه‌های دشمن جنگ علیه عفاف و حجاب و غیرت مسلمانان است و امروز تشویق خواهران و بانوان به پایبندی به حجاب اگر با نیت مقابله با توطئه دشمن باشد جهاد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: امروز تضعیف روحانیت از برنامه‌های دشمن است و تکریم روحانیت و تقدیر از روحانیت جهاد است بنابراین میدان‌های جهاد بسیار گسترده است و هر مسلمان می‌تواند یک مجاهد فی سبیل الله باشد.

وی با بیان اینکه امروز یکی از میدان‌های جهاد، جنگ روایت‌ها است، گفت: ما باید در جنگ روایت‌ها به روایت دشمن توجه نکنیم، تلاش کنیم روایت درست را منتشر کنیم و به روایت‌های نظام اسلامی اعتماد کنیم؛ امام رضا (ع) فرمودند هرکسی به حرف گوینده و رسانه‌ای گوش کند انگار دارد او را عبادت می‌کند، پس اگر آن رسانه از خدا حرف زد عبادت خدا است و اگر آن رسانه حرف شیطان را زد و از شیطان حمایت کرد عبادت شیطان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: تقویت رسانه‌هایی مانند ایران اینترنشنال و بی‌بی‌سی، کار کردن برای این رسانه‌ها و حمایت از این رسانه‌ها گناه کبیره است و مقابله با این رسانه‌ها جهاد رسانه‌ای است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین