کد خبر: ۸۰۷۷۷۰
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۵
رئیس‌جمهوری آمریکا با بیان اینکه به شدت از میزان مشارکت مردمی در انتخابات میان‌دوره‌ای هشتم نوامبر خشنود است، گفت که حزب جمهوری‌خواه اکنون نیاز دارد در این رابطه تصمیم بگیرد که "آنها چه کاره هستند."
آفتاب‌‌نیوز :

 جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) پیش از آغاز نشست شرق آسیا در کامبوج در رابطه با رقابت سنا به خبرنگاران گفت که اکنون تمرکز او روی رقابت سنا در ایالت جورجیاست که به دور دوم کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با اینکه نتیجه این ایالت مشخص نشده، دموکرات‌های آمریکایی توانستند با شکست جمهوری‌خواهان در ایالت نوادا، به ۵۰ کرسی مقابل ۴۹ کرسی دست یابند و از آنجا که ریاست سنا در دست کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکاست، در مواقعی که تساوی آراء باشد، به نفع دموکرات‌ها عمل می‌کند. اختلاف رای دو رقیب اصلی در سنای جورجیا، کمتر از ۰.۱ درصد و به نفع جمهوری‌خواهان است.

اکنون کنترل سنا در دست دموکرات‌هاست و پیشتر هم وب‌سایت ادیسون ریسرچ پیش‌بینی کرد که سنای آمریکا سال آینده در کنترل دموکرات‌ها خواهد بود و این پیروزی بزرگی برای بایدن به منظور پیشبرد برنامه‌هایش به حساب می‌آید.

چنانچه دموکرات‌ها رای ایالت جورجیا را هم بگیرند، ۵۱ کرسی مقابل ۴۹ کرسی جمهوری‌خواهان می‌شوند. پیش از شروع انتخابات هشتم نوامبر، رسانه‌ها و جمهوری‌خواهان وقوع یک موج قرمز رنگ را برآورد می‌کردند که محقق نشد. قرمز نماد حزب جمهوری‌خواه است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین