کد خبر: ۸۱۰۱۵۰
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه این نهاد برنامه‌ای برای قطع روابط دیپلماتیک با ایران ندارد، گفت: در بدترین موارد رفتار‌های بین‌المللی، اتحادیه اروپا کانال‌های ارتباطی را قطع نمی‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در نشست خبری روز پنجشنبه، تعامل را جز ذات و «دی‌ان‌ای» اتحادیه اروپا توصیف کرد که می‌تواند بعنوان عاملی برای حل مشکلات عمل کند.

وی افزود: به پوتین نگاه کنید؛ او بدترین جنایات علیه بشریت را مرتکب می‌شود، با این حال ما همچنان کانال‌های ارتباطی با روسیه را باز نگه می‌داریم تا مطمئن شویم که پیام‌ها منتقل می‌شود؛ از این طریق نگرانی‌های خود را مطرح و سعی می‌کنیم او را به تغییر رفتار سوق دهیم.

استانو در ادامه با اشاره به سیاست ادعایی تعاملی اتحادیه اروپا گفت: ما در این مرحله روابط و کانال‌های دیپلماتیک با ایران را قطع نمی‌کنیم و هنوز در تعامل هستیم.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین به تماس‌های تلفنی مکرر جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر امور خارجی ایران اشاره کرد و گفت: ما کانال‌های ارتباطی را تا زمانی که کشور‌های عضو در مورد موضع جدید اتحادیه اروپا تصمیم بگیرند باز نگه می‌داریم.

وی ادامه داد: حتی در بدترین موارد رفتار‌های بین‌المللی، اتحادیه اروپا کانال‌های ارتباطی را قطع نمی‌کند. چرا که ما به تعامل اعتقاد داریم.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی این مطلب را بیان کرد که روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا چندی پیش اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی ارتباطات و گفتگو‌های مستقیم میان این نهاد اروپایی و جمهوری اسلامی ایران قطع می‌شود. بر همین اساس بود که خبرنگار یک رسانه فارسی زبان معاند در جلسه امروز، درباره احتمال اقدام مشابه سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا علیه ایران پرسید.

استانو همچنین در ادامه به تداوم تلاش‌های اتحادیه اروپا برای ازسرگیری اجرای کامل برجام اشاره کرد و گفت: به رغم مشکلات موجود، تلاش‌های زیادی برای به نتیجه رساندن مذاکرات جریان دارد.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بهانه کرد و مدعی شد: این اقدامات به تلاش‌ها برای ازسرگیری اجرای برجام حس خوش‌بینی چندانی را القا نمی‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین