کد خبر: ۸۱۰۲۹۴
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
ایلان ماسک که همیشه خواهان حمایت رای‌دهندگان از جمهوری‌خواهان بوده، با حمایت از رقیب ترامپ، احتمالا به یکی از دشمنان رئیس‌جمهور سابق آمریکا تبدیل خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

ایلان ماسک، کارآفرین و چهره نامدار آمریکایی که مدیر عامل شرکت‌های بزرگی همچون اسپیس‌اکس، تسلا و توئیتر است، به طور رسمی از جدی‌ترین رقیب دونالد ترامپ در حزب جمهوری‌خواه حمایت کرد.

 مدیرعامل توئیتر اعلام کرد که او یک نامزد میانه رو را در انتخابات آینده ترجیح می‌دهد و از ران دسانتیس، فرماندار فعلی فلوریدا در انتخابات ۲۰۲۴ حمایت خواهد کرد!

اعلام حمایت ماسک از دسانتیس در شرایطی است که اخیرا دونالد ترامپ، رسما نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کرده است.

مدیر عامل توئیتر، بعد از خرید توئیتر، زمینه را برای بازگشت ترامپ به این شبکه اجتماعی که بعد از انتخابات ۲۰۲۰ از حضور در آن منع شده بود، اعلام کرد که با مخالفت رئیس‌جمهور سابق آمریکا همراه شد.

بعد از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، پیروزی مقتدرانه ران دسانتیس در رقابت بر سر فرمانداری ایالت فلوریدا و تاکتیک‌های انتخاباتی او برای غلبه بر رقیب دموکراتش، او را به عنوان چهره‌ای نوظهور در میان جمهوری‌خواهان معرفی کرد.

در هفته‌های اخیر نیز بخشی از جمهوری‌خواهان، خواستار حمایت از رهبری جوان همچون ران دسانتیس در برابر ترامپ شده‌اند. حالا ایلان ماسک که همیشه خواهان حمایت رای‌دهندگان از جمهوری‌خواهان بوده، با حمایت از رقیب ترامپ، احتمالا به یکی از دشمنان رئیس‌جمهور سابق آمریکا تبدیل خواهد شد.

حمایت ماسک از دسانتیس در شرایطی است که در اولین نظرسنجی بزرگ پس از انتخابات میان‌دوره‌ای برای گمانه‌زنی در میدان مبارزات مقدماتی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴، دونالد ترامپ همچنان با فاصله زیاد، از ران دسانتیس جلو است؛ اما هنوز نباید فرماندار فلوریدا را شکست‌خورده این عرصه به حساب آورد.

در نظرسنجی امرسون کالج از رای‌دهندگان احتمالی جمهوری‌خواه در انتخابات اولیه که روز سه‌شنبه منتشر شد، آرای این رئیس‌جمهوری سابق آمریکا ۳۰ درصد از رقیبش بیشتر بود. ۲۵ درصد پاسخ‌دهندگان هوادار دسانتیس و ۵۵ درصد آنان هوادار ترامپ بودند که این هم نشان‌دهنده تداوم قدرت سیاسی رئیس‌جمهوری سابق آمریکا است و هم از رشد سریع اقبال فرماندار فلوریدا برای کسب قدرت در حلقه‌های جمهوری‌خواه خبر می‌دهد.

منبع: فرارو
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین