کد خبر: ۸۱۰۵۷۳
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
«ولادیمیر پوتین برای پیروزی در جنگ اوکراین، به عدم حمایت غرب از کی‌یف احتیاج دارد. هم‌زمان با فرا رسیدن فصل سرما، فرصتی برای ایجاد شکاف میان طرف‌ها ایجاد خواهد شد. لازم به ذکر است که پیش از شروع حمله مسکو به کی‌یف، روسیه حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد گاز طبیعی اتحادیه اروپا را تامین می‌کرد اما در ماه اوت با بستن خطوط گازی به اروپا توسط آقای پوتین، قیمت‌های سوخت افزایش پیدا کرد و اقتصاد متحدان اوکراین در هم شکست.»
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه اکونومیست در گزارشی نوشت: «تاکنون، اروپا این شوک را به خوبی تحمل کرده اما با آغاز فصل سرما و افزایش مصرف سوخت، هزینه‌ها بالاتر از حد معمول رفته و نگرانی‌هایی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند. این هزینه‌ها نسبت به رعب و وحشتی که اوکراینی‌ها متحمل شده‌اند، چندان چشمگیر نیست اما همچنان مسئله مهمی محسوب می‌شود زیرا با سرمای بیشتری که مردم تجربه می‌کنند، احتمال تلف شدن آن‌ها از سرما بیشتر می‌شود. و اگر این روند ادامه پیدا کند، مرگ و میر ناشی از سلاح انرژی آقای ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از سربازانی که تاکنون در جنگ کشته شده‌اند، فراتر می‌رود.

اگرچه موج گرما هم می‌تواند تلفاتی را شامل شود اما دمای پایین و سرمای زمستان در مقایسه با فصل گرما کشنده‌تر است. بین دسامبر و فوریه، ۲۱ درصد اروپایی‌ها در هفته بیشتر از ماه ژوئن تا اوت تلف می‌شوند. در گذشته، تغییرات ناشی از قیمت‌های انرژی تاثیر کوچکی بر میزان تلفات داشت اما افزایش قیمت‌ها در سال جاری بسیار چشمگیر است. امسال، ارتباط میان هزینه‌های انرژی و تلفات زمستانی می‌تواند تغییر کند. اما اگر آمارهای قبلی ادامه‌دار باشد، هزینه‌های فعلی برق تلفات تاریخی را حتی در معتدل‌ترین زمستان رقم خواهد زد.

البته که میزان تلفات به درجه سرمای زمستان امسال بستگی دارد و یکی از عوامل در این موضوع به حساب می‌آید. در زمستانی معتدل، با توجه به تغییرات جمعیت مرگ‌ومیر ناشی از سرما ممکن است به ۳۲ هزار بیش از میانگین تاریخی محدود شود اما در زمستانی سخت و طاقت‌فرسا این رقم می‌تواند به ۳۳۵ هزار تغییر پیدا کند.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین