کد خبر: ۸۱۱۰۵۶
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
وزیر بهداشت، علت ۱۳ درصد مرگ و میرها در کشور را ناشی از مصرف مواد دخانی ارزان قیمت دانست.
آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین اللهی، در اولین نشست مشترک معاونان، مشاوران و مدیران حوزه ستادی و رؤسای سازمان‌های وابسته با موضوع «بررسی عملکرد وزارت بهداشت در دولت سیزدهم» که در سالن همایش‌های شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: برنامه ریزی، اجرا و پایش و ارزیابی سه مرحله مهم مدیریت است و ارزیابی نیز باید چند لایه بوده و تنها به سیستم رایانه‌ای متکی نباشد.

وی افزود: مهم‌ترین کار یک مدیر در حال حاضر ارزیابی برنامه‌ها است. هر مدیری باید سیستم تحت مدیریت خود را مدام ارزیابی کند. ارزیابی با بازرسی متفاوت است و باید با اتکا به دانش و ابزارهای جدید انجام شود.

عین اللهی، توجه جدی به جهاد تبیین و انعکاس فعالیت‌های حوزه نظام سلامت را مورد تاکید قرار داد و گفت: در طی ۱۵ ماه گذشته اقدامات و برنامه‌های مؤثری در حوزه سلامت کشور اجرا شده که طبق فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر امیدآفرینی در جامعه، باید تبیین شده و به اطلاع جامعه رسانده شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در ۱۵ ماه گذشته ثمرات خوبی در نظام سلامت به بار نشسته است، خاطرنشان کرد: ما میراث دار شهدا هستیم، ۴۳ سال پشتوانه انقلاب اسلامی را پشت سر خود داریم و تکلیف داریم که سرباز امام زمان (عج) باشیم و این راه را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی بیان داشت: مسئولیت برای ما از جنس مقام و منزلت نیست، بلکه از جنس تکلیف است و باید به جای کمیت به کیفیت مدیریت فکر کنیم. ما متولی سلامت مردم و جامعه هستیم و مهم‌ترین مقوله در دنیا سلامت است.

وزیر بهداشت با اشاره به رشد و پیشرفت سلامت مردم پس از انقلاب اسلامی، گفت: در کنگره قاهره سازمان بهداشت جهانی اعلام شد که ایران به جز در شاخص دخانیات در تمام شاخص‌ها با فاصله از سایر کشورهای منطقه رتبه نخست را دارا است.

عین اللهی با اظهار امیدواری نسبت به تصویب مالیات سیگار توسط مجلس برای سال آینده، اظهار داشت: ۱۳ درصد مرگ و میرها در کشور مربوط به مواد دخانی است که ناشی از ارزانی و در دسترس بودن سیگار است. بنابراین هرچه بیمارستان، دارو، تجهیزات پزشکی و ابزار سلامت برای مردم ایجاد کنیم ولی نتوانیم از مصرف سیگار پیشگیری کنیم، گویی کاری از پیش نبرده ایم.

وی افزود: وزارت بهداشت با وجود سم پراکنی و خطوط تخریبی رسانه‌های معاند با تلاش تمام مدیران و کارکنان خدوم موفق عمل کرده است. مهم‌ترین اقدام ما در برابر این هجمه‌ها این است که روحیه جهادی را در خود حفظ و تقویت کنیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امسال در اربعین با آن جمعیت کثیر و گرمای زیاد شاهد اقدامات بسیار ارزشمندی در تأمین سلامت زائران بودیم که به ثمر نشستن این اقدامات، ناشی از همین روحیه جهادی بود.

عین اللهی ادامه داد: باید به تاسی از مقام معظم رهبری که مانند کوه در برابر تمام ابرقدرت‌ها ایستاده است ما نیز در برابر مشکلات بایستیم و با مشکلات مقابله کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین