کد خبر: ۸۱۱۲۶۷
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳
مصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اصلاح قانون انتخابات مجلس و قید بند تأثیر سوابق خانواده بر تأیید صلاحیت‌ها گفت: موضوع تأثیر سوابق خانواده بر نحوه احراز صلاحیت‌ها پیشنهاد است و باید آن را نگاه کنم چراکه اگر درست باشد جای بحث ندارد، اما در مجموع این پیشنهاد خوب نیست چرا که هر فردی مستقل است.
آفتاب‌‌نیوز :

مهمترین بخش‌های این گفت و گو را در ادامه میخوانید:

او در پاسخ به اینکه بنابراین این امکان وجود ندارد که اطرافیان بر روی افراد تأثیرگذار باشند؟ افزود: این امکان وجود دارد اما دلیلی وجود ندارد که حتماً افراد از یکدیگر تأثیر بپذیرند. به عنوان مثال خواهر فردی گرفتار مسائلی می‌شود این دلیل نمی‌شود که برادر او را محکوم کنند. هر فردی آزادی خود را دارد.

به گزارش منیبان، بنده درباره لاریجانی اطلاعی ندارم. البته این مورد ردصلاحیت نشانه برخورد دوگانه نیست. در حقیقت معلوم نیست که لاریجانی به خاطر سوابق خانواده ردصلاحیت شده باشد امکان دارد موارد دیگر مطرح باشد. اصلا بعید است که صلاحیت افراد به دلیل سوابق خانواده احراز نشود چرا که در آن صورت باید به خدا ایراد گرفت و بگوییم خدایا چرا حضرت نوح پیامبر شد او پسرش چنین اقداماتی را انجام داد.

ایثارگری مفهوم دارد و باید به آن دقت کرد. ایثارگری یعنی از خودگذشتگی اگر تحریم افراد در قالب ایثارگری بگنجد می‌شود قبول کرد. به عنوان مثال آیا می‌شود دو خبرنگاری که تحریم شدند آنها را ایثارگر محسوب کنیم؟ ممکن است بشود چراکه این از خودگذشتگی است و این افراد به دلیل اقدامی که از خودگذشتگی تلقی می‌شود تحریم شدند. لذا ممکن است افرادی که تحریم شدند ایثارگر قلمداد شوند. در هر صورت تحریم هم یک محرومیت است و از خودگذشتگی محسوب می‌شود و قابل دفاع است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین