کد خبر: ۸۱۱۴۲۶
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳
روایتی از نحوه کشته شدن
ابوالحسن هاشمی قرشی، رهبر داعش در اواسط ماه اکتبر پس از محاصره شدن از سوی برخی از جنگجویان محلی در سوریه خود را منفجر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

این خبر را رویترز به نقل از یکی از افراد حاضر در این درگیری اعلام کرد و نوشت که رهبر داعش همراه با برخی از مشاوران و دستیارانش در شهر جاسم سوریه محاصره شده بود.

ارتش آمریکا روز چهارشنبه تایید کرد که رهبر داعش در عملیات شورشیان ارتش آزاد سوریه در استان درعا در جنوب این کشور، کشته شد. این استان در سال ۲۰۱۸ با میانجی‌گری روسیه تحت کنترل ارتش سوریه درآمد.

طبق گزارش رویترز، قرشی و همراهانش در یک پناهگاه مخفی شده در یک خانه در شهر جاسم حضور داشتند.

سالم حورانی، یکی از اهالی جاسم گفت: «رهبر داعش و یکی از همراهان او پس از اینکه جنگجویان ما موفق شدند به مخفیگاه آن‌ها یورش ببرند، خود را با کمربند‌های انتحاری منفجر کردند.»

ارتش آزاد سوریه تا سال ۲۰۱۸ از حمایت کشور‌های غربی و عربی حاشیه خلیج فارس برخوردار بودند، اما جنگجویان این گروه گرچه پس از توافقات صورت گرفته در منطقه باقی مانند، اما سلاح‌های سنگین خود را تحویل دادند، اما اجازه داشتند تسلیحات سبک را نگهداری کنند.

سخنگوی داعش در یک نوار ضبط شده اعلام کرد که این گروه ابوالحسین حسینی قرشی را به‌عنوان رهبر جدید انتخاب کرده است. وی جزییات بیشتری درباره این فرد منتشر نکرده است. این سخنگو بدون اشاره به جزییات گفت که قرشی در حین «مبارزه با دشمنان خدا» کشته شد.

ابوبکر بغدادی، نخستین رهبر داعش در سال ۲۰۱۹ در جریان عملیات نیرو‌های ویژه آمریکا در سوریه کشته شد.

جانشین او، ابو ابراهیم هاشمی قرشی نیز فوریه گذشته در عملیات آمریکا در شمال سوریه کشته شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین