کد خبر: ۸۱۱۵۶۱
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۱
فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا گفت:پرونده‌های روشنی درباره تروریست‌هایی که اقلیم کردستان عراق از آن‌ها میزبانی می‌کنند تهیه کرده‌ایم و خواستار تحویل آن‌ها به ایران شده ایم. می توانستیم رهبر یکی از این گروه‌های تروریستی را هدف قرار دهیم، اما این کار را نکردیم، زیرا او در کنار همسر و خانواده‌اش بود./ وقتی با آمریکایی‌ها مقابله کنیم، کردستان عراق تاوان آن را خواهد داد/ می توانیم آمریکایی‌ها را هدف قرار دهیم.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرتیپ «محمدتقی اوصانلو» فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا امروز (جمعه) در گفتگو با شبکه المیادین افزود: چنانچه مقامات کردستان عراق هر چه زودتر تروریست‌های تحت تعقیب را تحویل دهند، وضعیت بهتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرف عراقی را از پایبندی خود به لزوم بیرون راندن گروه‌های تروریستی از مرز‌های مقابل خود مطلع کردیم، اظهار داشت: حدود ۲۳ جلسه با طرف مقابل برای حل دیپلماتیک این موضوع برگزار کردیم و موضع خود را به طرف عراقی اعلام کردیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا درباره وضعیت مرز‌های شمال غرب کشور گفت: وضعیت در مرز با ثبات است و هیچ گونه نفوذ گروه‌های تروریستی که ما آن‌ها را رصد کرده و در آن سوی مرز هدف قرار می‌دهیم وجود ندارد. مرز‌ها تحت نظارت نیرو‌های مسلح ما هستند، اما متاسفانه در مرز‌های عراق تحرکاتی وجود دارد که باعث بی ثباتی می‌شود.

اوصانلو با اشاره به اینکه پیشتر ایران از مقامات کردستان عراق خواسته بودند که گروه‌های تروریستی را منحل کنند، گفت: اما متاسفانه هیچ همکاری در این زمینه صورت نگرفت.

وی به قدرت رصد اطلاعاتی سپاه پاسداران در آن سوی مرز‌ها اشاره کرد و گفت: آن‌ها به خوبی می‌دانند که ما بر سایت‌های گروه‌های تروریستی در هر نقطه‌ای که آن‌ها مستقر هستند نظارت کامل داریم به عنوان نمونه می‌توانستیم رهبر یکی از این گروه‌های تروریستی را هدف قرار دهیم، اما این کار را نکردیم، زیرا او در کنار همسر و خانواده‌اش بود. همچنین توانستیم یکی از سرکردگان گروه‌های تروریستی مجروح کنیم که به بیمارستانی در اربیل منتقل شد و او دبیرکل اغتشاشگران است.

وی با بیان اینکه می‌توانیم به گروه‌های تروریستی در هر کجا که باشند برسیم، افزود: خانه‌هایی که تروریست‌ها را در خود جای داده‌اند هدف قرار خواهیم داد.

سرتیپ اوصانلو بااشاره به اینکه می‌دانیم مقامات اقلیم کردستان روابط خود را با آمریکایی‌ها پنهان نمی‌کنند و ما در این موضوع دخالت نمی‌کنیم، هشدار داد که هرگونه حضور آمریکایی‌ها در مرز با خود را نمی‌پذیریم و وقتی با آمریکایی‌ها مقابله کنیم، کردستان عراق تاوان آن را خواهد داد. آمریکا از طریق فرودگاه‌هایی که می‌توانیم آن‌ها را هدف نظامی قرار دهیم وارد می‌شوند و آمریکایی‌ها می‌دانند که ما اطلاعات کاملی از تجهیزات، حضور و استقرار آن‌ها داریم و می‌توانیم آن‌ها را هدف قرار دهیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات و نظام جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ تحریم‌های آمریکا علیه ما جدید نیست و ما را تحت تاثیر قرار نداده و نخواهد داد و حکایت از شکست آمریکایی‌ها دارد. من در آمریکا چیزی ندارم که من را تحریم کنند بنابر این هر کاری که می‌کنند بیهوده است.  مردم ما بدانند که موضوع تحریم منسوخ شده است و ما هر کاری از دستمان بر می‌آید برای تامین نیاز‌های مردم خود انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های تروریستی توسط آمریکا آموزش می‌بینند گفت: می‌دانیم که آمریکایی‌ها گروه‌های تروریستی را آموزش می‌دهند و از آن‌ها حمایت مالی می‌کنند تا به کشور ما حمله کنند و اراذل و اوباش از بین مردم نیستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین