کد خبر: ۸۱۱۵۶۳
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه فقط یک ریال در حساب این باشگاه موجودی بوده است، گفت: مصطفی آجورلو در استقلال حداقل ۲۵۰ میلیارد بیشتر از آنچه که حق داشته استفاده کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

علی فتح الله زاده در خصوص حذف تیم ملی ایران از جام جهانی و شکست مقابل آمریکا گفت: بازی آمریکا با من بر خورد. آمریکایی‌ها ۱۰ دقیقه از ما می‌ترسیدند. آمریکایی‌ها بعد از ۱۰ دقیقه فهمیدند که بچه‌های ما نمی‌خواهند ببرند. آن‌ها تهاجمی بازی کردند. همان شب گفتم ترسی که دارم این است که هر تیمی که برای مساوی می‌رود، اغلب می‌بازد. نباید برای مساوی کردن به زمین برویم. وقتی ترکیب و بازی را دیدم، احساس کردم می‌خواهیم مانع از پیروز شدن آمریکا بشویم. در تفکر ما این نبود که خودمان پیروز نشویم.

هیچ تیمی مثل آمریکا پِرس نمی‌کند

وی افزود: تاکتیک، تکنیک و خلاقیت فردی ما در این بازی گم شد. مقابل ولز بازی‌ای کردیم که اگر آن را تکرار می‌کردیم آمریکا را هم شکست می‌دادیم. آمریکا خیلی خوب پِرس می‌کرد. هیچ تیمی در جام جهانی به این خوبی پرس نمی‌کند.

در جام جهانی با دایی و قلعه نویی ۶ گل نمی‌خوردیم

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: مقابل کره جنوبی در جام ملت‌های آسیا مساوی کردیم و در پنالتی باختیم. ببینید برنامه‌های تلویزیونی با قلعه نویی چه کار کردند. اگر قلعه نویی یا دایی را می‌گذاشتیم، ۶ گل از انگلیس می‌خوردیم؟ نه این‌طور نبود. این فوتبال را باید ما بسازیم.

گفتند ۳۰۰ میلیارد داریم، اما یک ریال در حساب بود!

فتح الله زاده در خصوص بدهی ۲۰۰ میلیاردی استقلال گفت: من اصلاً نمی‌دانستم. به بنده گفتند "۳۰۰ میلیارد در حساب باشگاه پول است؛ اسپانسر هم داریم و شرایط خوب است". وقتی به باشگاه آمدم به مدیر مالی باشگاه گفتم ۵۱ میلیارد بدهی استراماچونی را بدهید. سه بزرگ فوتبالی به من گفتند پول در حساب است. یکی از آن‌ها هم عضو هیات مدیره ما است. گفتند "حاجی پول داریم نگران نباش"، ولی مسئول مالی گفت از کجا پول بدهم؟ ما فقط یک ریال در حساب داشتیم. ۳۰۰ میلیارد که رفته هیچ؛ ۱۵۰ میلیارد تومان هم وام گرفته‌اند و دو قسطش را نداده‌ایم.

ارسلان مطهری یک ریال نگرفته است

مدیرعامل استقلال یادآور شد: یک چیزی بگویم شاخ در بیاورید. ارسلان مطهری گل پیروزی را در سوپرجام زده است. حتی یک ریال هم نگرفته است. او به من می‌گوید پول می‌خواهم. یک ریال هم ندارم. هیچ پولی در باشگاه نیست.

استقلال تا پایان فصل ۶۰۰ میلیارد تعهد ایجاد کرده است

وی ادامه داد: مگر قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی نگفت؟ پول را داده‌اند، ولی خرج شده است. همه چیز را سر مدیرعامل قبل نمی‌اندازم. باید تا دو هفته آینده ۲۰۰ میلیارد پول بدهم وگرنه ماجرای استراماچونی تکرار می‌شود. تا آخر فصل ۶۰۰ میلیارد تومان تعهد ایجاد کرده‌ایم.

باطل شدن سیم کارت و کارت بانکی مربیان خارجی

فتح الله زاده گفت: همه تقصیرات را گردن آجورلو نمی‌اندازم، ولی اگر یک حرفم ایراد دارد، ایشان بگوید. می‌گویند تخلف شده است، ولی من که نمی‌توانم جلوی هوادار را بگیرم. این‌ها که هیچ. مسائل «خاله زنکی» انجام می‌شود که مرا اذیت می‌کند. کارت اعتباری سرمربی و مربیان ما را دیروز باطل کرده‌اند. یک آقایی کنار تیم بوده که این‌ها را داده است. مگر باشگاه صاحب نداشته است؟ سیم کارتهایشان را قطع کرده‌اند. معلوم است دیگر. کمکی که نکرده اند… اگر تمام بدهی‌ها را بگویم این سقف روی سر ما می‌ریزد. صبر کردم جام جهانی تمام شود تا با وزیر ورزش جلسه بگذارم. این از عهده یک نفر خارج است. ۳۰۰ میلیارد پول داشتن کجا؛ ۶۰۰ میلیارد آوار روی سر کجا؟!

از اسپانسر طلبی نداریم

وی ادامه داد: از اسپانسر طلبی نداریم. طلب ما بابت انتقال یک بازیکن به تیم خارجی و مطالبات کنفدراسیون آسیا است که در مجموع ۱ میلیون دلار می‌شود، اما به آن دسترسی نداریم.

نمی‌دانیم پول محبی و باشگاه پرتغالی کجاست

مدیرعامل استقلال مشکل پرداخت پول به باشگاه سانتاکلارا برای جذب محمد محبی اظهار کرد: برای محبی طوری قرارداد بسته شده که در آن پرداخت نقدی نوشته نشده است. باید بانکی پرداخت بشود. ۲۳۰ هزار دلار از یک صرافی قرض کرده‌ام تا پولش را بدهم. آن‌ها می‌گویند ۹۰ هزار دلار آمده است. تحریم هستیم؛ پول نمی‌رود! نمی‌دانیم بقیه پول ما کجاست!

من را از مدیرعاملی استقلال برکنار کنند اگر...

فتح الله زاده که در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شده بود، در ادامه با اشاره به مشکلات مالی باشگاه استقلال و تعهدات سنگین این باشگاه گفت: اگر کسی می‌تواند ۶۰۰ میلیارد به استقلال بیاورد، همین الان تا وقتی که به خانه بازنگشته ام، مرا عوض کنند.

گلایه از کارشکنی در استقلال

مدیرعامل استقلال در بخشی از مصاحبه خود، از افرادی که در این باشگاه علیه او کارشکنی می‌کنند، گلایه کرد. او گفت: سه نفر در تیم ما هستند که به بچه‌ها می‌گویند پول‌ها را آماده کرده بودیم تا بدهیم، ولی وقتی فتح الله زاده آمد، دیگر پولی نیست. مثلاً راننده باشگاه ساعت ۱۱ شب زنگ می‌زند که نمی‌خواهم فردا ساپینتو را بیاورم.

دستیار ساپینتو ممنوع الخروج بود

فتح الله زاده افزود: همان شبی که برای سوپرجام به کرمان رفتیم و برگشتیم، هیچکس به من چیزی نگفت. ساعت ۱۱ شب رسیده‌ایم به تهران. بازیکنان و مربیان خارجی هم قرار است ساعت ۴ بامداد به کشورهایشان برگردند. آقایی که مسئول بازیکنان و مربیان خارجی است می‌گوید یکی از دستیاران ساپینتو ممنوع الخروج است، چون مالیاتش را نداده‌ایم. می‌گویم از دیروز تا امروز با هم بوده‌ایم چرا به من نگفتی؟ در نهایت یکی از دوستانی که آنجا بوده، شانسی تماس گرفتم و گفتم" سردار ماجرای ما این‌طوری است و باید چه کار کنیم". او به ضمانت خودش خروج مربی ما را امضا کرد.

می‌خواستند رابطه من و ساپینتو را به هم بریزند

وی همچنین با بیان اینکه بعضی از بازیکنان استقلال ۵۵ درصد از قراردادشان را گرفته‌اند و بعضی از بازیکنان ۱۰ درصد، اظهار کرد: این آدم‌ها رابطه من و ساپینتو را به هم می‌ریختند. دو سه جلسه گذاشتیم و به ساپینتو گفتم " صد درصد تمایل دارم تو بمانی". از نظر فنی ساپینتو را قبول دارم. تعویض‌های او تاثیرگذار است. اغلب وقتی تعویض می‌کند، تیم ریتم بهتری پیدا می‌کند.

ساپینتو اذیت‌کن نیست

مدیرعامل استقلال سپس از سرمربی پرتغالی تیمش تمجید کرد و گفت: ساپینتو آدم قانعی است و اذیت کن نیست. چرا عوضش کنیم؟ با تمام وجودم پشت ساپینتو می‌ایستم مگر اینکه یک روز خودش بگوید شرایط باشگاه خوب نیست. تا آخرین روزی که باشد، کنارش هستم.

همانطور که برای کالدرون کمک شد، به ما هم کمک بشود

فتح الله زاده در واکنش به راهکارهایش برای حل مشکلات فعلی مالی استقلال گفت: در حدی که سرمربی و بازیکنان را راضی کنم در توانم است و انجام می‌دهم، ولی بدهی‌های سنگین گذشته از عهده من خارج است. باید به ما کمک بشود همانطور که قبلاً برای کالدرون (سرمربی سابق پرسپولیس) کمک شد. یک جایی از تاج خواهش کردم با ارتباطاتش در فیفا و کنفدراسیون آسیا، پولمان را از AFC بدهد. فدراسیون آن پول را به ما بدهد و اختیار بدهیم به فدراسیون تا خودش پول ما را از AFC بردارد.

طرح ۷۰۰ میلیارد تومانی برای استقلال!

وی افزود: همچنین طرحی دارم که اگر انجام بشود، سال بعد ۷۰۰ میلیارد تومان درآمد داریم و پول فصل بعد از همان ابتدا تامین است.

جذب یک بازیکن جدید؛ درخواستی برای جدایی مدافعان استقلال نیست

فتح الله زاده در واکنش به احتمال جدایی مرادمند و سیاوش یزدانی دو مدافع استقلال به خاطر بازی نکردن، اظهار کرد: این‌ها را بر عهده سرمربی می‌گذارم. سرمربی در واقع مشاور فنی من است. چیزی نشنیده‌ام. ساپینتو این‌ها را در دستش دارد. تابع دستورات سرمربی هستیم. ساپینتو تا الان چیزی اعلام نکرده است. او فقط گفته شاید یک نفر را اضافه کنم و سایر نفرات را می‌خواهم.

احتمال برگزاری دربی با تماشاگر؟

مدیرعامل استقلال در بخش دیگری از مصاحبه اش اعلام کرد که قصد دارد تا نامه‌ای برای بازگشت تماشاگران به ورزشگاه بنویسد. او گفت: نامه‌ای به سازمان لیگ می‌نویسم تا تماشاگران به ورزشگاه بیایند. مسابقات بدون تماشاگر، لذت ندارد. امکانش هست بازی‌هایمان با تماشاگر برگزار بشود. سازمان لیگ قوی داریم. وضعمان هم خوب است.

آجورلو ۲۵۰ میلیارد بیشتر از حق استقلال گرفت

فتح الله زاده درباره اقداماتی که باید برای رفع مشکلات مالی انجام بشود، گفت: یا باید وام بگیریم که خودم موافق نیستم، چون اگر ۲۰۰ میلیارد وام بگیریم، باید ۶۰ میلیارد هم بیشتر پس بدهیم. به نظرم باید پول را از سازمان خصوصی سازی آزاد کنیم. اگر ۱۰۰ میلیارد بگیریم می‌توانیم کار‌ها را رفع و رجوع کنیم. چطور به من ۱۰۰ میلیارد نمی‌دهند، ولی به یکی دیگر ۳۰۰ میلیارد می‌دهند؟

وی گفت: آجورلو از دوستان خوب من است، ولی سازمان خصوصی می‌گوید حداقل ۲۵۰ میلیارد بیشتر از آنچه که حق داشته استفاده کرده است. من می‌گویم ۱۰۰ میلیارد به ما بدهند که این فصل را رد کنیم، ولی برای فصل بعد طرحی دارم که ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد درآمد خواهیم داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین