کد خبر: ۸۱۱۷۸۹
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۴
مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به مدرسه علوم دینی سمنگان در افغانستان، هوشیاری و بصیرت جوامع اسلامی در مقابل دسیسه‌های جبهه غربی، عبری، عربی مرتجع و تکفیری را خواستار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شکست های پی در پی استکبار جهانی و ایادی آن طی دهه های گذشته در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا و خروج فضاحت بار آنان موجب گردیده دشمنان مردم منطقه با اجیر ساختن گروههای مزدور و وابسته، ریختن خون افراد بی گناه و نا امن سازی کشورهای مسلمان منطقه، زمینه های نفوذ و القای ضرورت حضور نکبت بار خود را مشروعیت بخشند.

جان و مال انسانها در مکتب امپریالیسم و لیبرال دمکراسی غربی که به دنبال توسعه هژمونی خود است بی ارزش و دست مایه جنایات و خونریزی است و شواهد نشان داده که غرب چه در ویتنام، چه در عراق، چه در افغانستان و هر کجای دیگر با کشتن، غارت و ددمنشی مستقیم و نیابتی بر خلاف ادعاهای حقوق بشری خود، برای نفس انسانها هیچ جایگاه و ارزشی قائل نیست .

راهبرد دشمن قرار دادن صفوف مسلمانان در برابر یکدیگر و ایجاد تفرقه و نفوذ در اقشار جامعه و انحراف مسیر اسلام و دین در بین مردم است.

استکبار، ابتدا با ایجاد فرقه های انحرافی، ساختگی و صرف میلیون ها دلار، تعریف جدید و الگوی انحرافی از اسلام می سازد و در ادامه با به کارگیری و فریب آنان و وعده های پوچ و شیطانی، استیلای پلید خود را بر جوامع مسلمان استمرار بخشیده است و دو ابزار سرکوب و انحراف را به کار گرفته تا با ایجاد رعب وحشت و حتی خونریزی، ترور و قتل مسیر آرامش و پیشرفت را در کشورهای مسلمان مسدود سازد، غافل از اینکه خون پاک شهیدان نوید بخش رویش ها و طلوع نسل جدیدی از جویندگان علم و عالمان دینی را به دنبال خواهد داشت.

حمله تروریستی و انفجار مدرسه علوم دینی سمنگان آخرین نمونه از جنایات مزدورانی است که به صورت کورکورانه و سفاکانه انسانهای مظلوم را به خاک و خون کشید تا تاوان اخراج خود از افغانستان را از علماء، دانشمندان دینی و دانشجویان بی گناه بگیرند.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن این جنایت خونبار، جوامع اسلامی را فرا می خواند تا با ابراز انزجار از این جنایت در مقابل دسیسه های جبهه غربی، عبری، عربی مرتجع و تکفیر با حفظ هوشیاری و بصیرت از ادامه چنین حوادثی جلوگیری نمایند و مسیر پیشرفت و تعالی جوامع مسلمان را با تکیه بر ایمان، تقوا، دانش و آگاهی پرشتاب تر از گذشته محقق سازند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین