کد خبر: ۸۱۱۹۷۶
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
اولیای دم مقتول می‌گویند فرزندشان بی‌گناه بود، اما مامور پلیس گفته از خودرو او مواد مخدر پیدا کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ماموری که در پی شلیک به خودرو فراری باعث مرگ فردی شده است با درخواست قصاص از سوی اولیای دم روبه‌رو شد.

متهم که مامور پلیس است یک سال قبل به سمت خودرو یک شهروند شلیک کرد و اصابت گلوله به بدن راننده باعث مرگ او شد.

خانواده مقتول مدعی‌اند فرزند آنها جرمی نداشته و بی‌گناه کشته شده و خواستار قصاص متهم هستند.

این پرونده یک سال قبل زمانی تشکیل شد که یک استوار با سرباز وظیفه‌ای در حال گشت‌زنی بودند. آنها به یک خودرو ۴۰۵ مشکوک شدند و آن را تعقیب کردند.

راننده خودرو ۴۰۵ به سمت اتوبان همت رفت و در جهت خلاف خودروها حرکت کرد. مامور پلیس برای متوقف کردن راننده تیر هوایی شلیک کرد؛ اما چون فرد مظنون همچنان قصد فرار داشت مامور پلیس به سمت اتومبیل شلیک کرد که خودرو از مسیر منحرف و پس از برخورد با گاردریل متوقف شد.

مامور پلیس و سرباز وظیفه در بررسی خودرو دریافتند راننده ۳۳ساله به نام آرش از ناحیه کتف زخمی شده است. به این ترتیب او بلافاصله با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد؛ اما مرد جوان به خاطر شدت خونریزی روی تخت بیمارستان جان سپرد.

با مرگ مرد جوان، اولیای دم از مامور پلیس شکایت کردند. به این ترتیب امین بازداشت شد و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: ساعت سه و نیم بامداد بود و من همراه سرباز وظیفه در حال گشت‌زنی بودیم که به خودرو ۴۰۵ که با سرعت زیادی در حرکت بود مشکوک شدم و ایست دادم؛ اما راننده به سرعت خودرو افزود. به همین خاطر برای متوقف کردن او با به‌کارگیری قانون استفاده از اسلحه شروع به تیراندازی کردم که یکی از تیرها ناخواسته با کتف راننده برخورد کرد و موجب مرگش شد.

او ادامه داد: من در بازرسی خودرو آرش مقداری مواد مخدر کشف کردم.

در حالی که کارشناسان اعلام کرده بودند هنگام گشت‌زنی لازم است یک ستوان یکم حضور داشته باشد ولی امین درجه استواری داشته و از طرفی آنها با سمند معمولی بدون چراغ‌گردان به تعقیب پرداخته‌اند، برای امین به اتهام قتل عمدی کیفرخواست صادر و پرونده‌اش به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

درخواست قصاص برای مامور پلیس

در جلسه دادگاه که نماینده حقوقی نیروی انتظامی نیز حضور داشت، پدر و مادر قربانی درخواست قصاص را مطرح کردند.

مادر آرش گفت: پسرم بی‌گناه کشته شد و قاتل او باید قصاص شود.

سپس متهم به دفاع پرداخت و گفت: وقتی آرش بدون توجه به ایست گریخت، من یک تیر هوایی شلیک کردم. سپس در جریان تعقیب و گریز هشت تیر دیگر شلیک کردم و سه تیر در اسلحه‌ام باقی ماند. می‌خواستم لاستیک پژو ۴۰۵ را نشانه بگیرم که گلوله کمانه کرد و ناخواسته با آرش برخورد کرد. من قصد کشتن او را نداشتم و در بررسی خودرو او مقداری مواد مخدر و یک قبضه چاقو کشف کردم.

سپس سرباز وظیفه‌ای که در صحنه جنایت حضور داشت در جایگاه شاهد ایستاد و گفت: من آن شب کنار امین بودم اما چاقو و مواد مخدری را که از خودرو آرش کشف شد ندیدم. امین چند بار ایست داد و سپس شلیک کرد.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و از کارشناسان اسلحه‌شناسی خواستند بار دیگر نحوه شلیک گلوله را بررسی کنند تا روشن شود گلوله مستقیم به قربانی شلیک شده یا ادعای متهم درست است و تیر کمانه کرده است. بعد از این اظهارنظر قضات درباره این پرونده حکم صادر می‌کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین