کد خبر: ۸۱۲۴۷۱
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
روزنامه کیهان خبر داد:
یک نماینده مجلس در گفتگو با کیهان با بیان اینکه «سلبریتی‌ها در فضای مجازی بدون اینکه مسئولیتی را متوجه خود بدانند هر دروغ و ادعایی را بدون تحقیق در صحت آن منتشر می‌کنند» تاکید کرد که طرحی در مجلس برای قانونمند کردن سلبریتی‌ها در فضای مجازی تدوین شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه کیهان از طرحی خبر داد که بر اساس آن فعالیت سلبریتی‌ها در فضای مجازی رصد و نظارت می‌شود.

به گزارش کیهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی گفت: ما الان طرح‌هایی را در مجلس داریم که قوه قضائیه را مکلف کنیم در برابر مسئولیت‌هایی که متوجه افراد می‌شود وقتی که پیامی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. این در مورد افرادی است که نوعی وجهه اجتماعی دارند که به آنها سلبریتی گفته می‌شود. این افراد از آنجا که شناخته شده هستند و تعداد بسیار زیادی دنبال‌کننده در فضای مجازی دارند باید در مقابل آنچه در این فضا منتشر می‌کنند مسئول باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: در همین مسائل اخیر فلان بازیگر و یا بازیکن یک دروغ را منتشر می‌کند و با آن تمام امنیت روانی جامعه را به هم می‌ریزد. نباید طوری باشد که امنیتی که با تلاش هزاران نفر پرسنل به‌صورت شبانه‌روزی و با اهدای شهدای بسیاری به دست آمده با ادعای یک سلبریتی به‌هم بریزد و این وقتی به دست می‌آید که آنها بدانند در مقابل حرف‌شان مسئول هستند. این به آن معناست که اگر دروغی گفته باشند و یا با سخنان‌شان به آسیب دیدن جامعه و امنیت روانی آن کمک کنند باید پاسخگوی سخن خود در فضای مجازی باشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین