کد خبر: ۸۱۴۳۸۴
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱

بارش برف و باران در یزد/ده‌بالا ۱۳ سانت برف بارید

رئیس گروه پیش بینی اداره هواشناسی استان یزد از ورود سامانه بارشی و شروع بارندگی از پیش ظهر دیروز شنبه ۲۶ آذر ماه به استان خبر داد.
بارش برف و باران در یزد/ده‌بالا ۱۳ سانت برف بارید
آفتاب‌‌نیوز :

«عباس میرحسینی» در خصوص آخریین تغییرات جوی استان، گفت: با ورود سامانه بارشی از پیش ظهر دیروز شنبه ۲۶ آذر ماه به استان یزد در اکثر نقاط استان شاهد بارش باران و برف بودیم و تحلیل و بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی حاکی از تناوب امواج ناپایدار روی استان می‌باشد که باعث افزایش ابر، افزایش سرعت باد، بارش پراکنده برف و باران و در برخی نقاط تشکیل مه و از اواخر وقت امروز یکشنبه ۲۷ آذرماه همراه با کاهش دمای شبانه خواهد شد.

وی در خصوص مقدار بارش‌های شبانه روز گذشته در استان نیز اظهار کرد: بیشترین بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته برف در استان از روستای ده بالا(آه محسن) به میزان ۱۳ سانتی‌متر و بیشترین مقدار بارش باران از روستای کذاب شهرستان تفت به مقدار ۱۸ میلی‌متر گزارش شده است، البته در مرکز استان و شهر یزد هیچ گونه بارشی اتفاق نیفتاد.

رئیس گروه پیش بینی اداره هواشناسی استان در خصوص کمینه و بیشینه دمای طی شبانه روز گذشته، اظهار کرد: در سردترین ساعات دمای صفر درجه برای روستای گاریزات شهرستان تفت و در گرمترین ساعات دمای ۱۷ درجه سانتی گراد برای شهرستان بافق به ثبت رسیده است .

وی افزود: همچنین در سردترین ساعات دمای شش درجه و در گرمترین ساعات دمای ۱۳ درجه برای شهر یزد طی شبانه روز گذشته به ثبت رسید ولی و دمای امروز شهر یزد در گرمترین ساعت به ۱۴ و در خنکترین ساعت به ۳ درجه بالای صفر می‌رسد.

میرحسینی در پایان افزود: با خروج این سامانه بارشی و صاف شدن آسمان برای صبح روز دوشنبه و سه شنبه کاهش دمای شبانه پیش بینی می‌شود به طوری که در مناطق کوهستانی و سردسیر به صفر و زیر صفر خواهد رسید و آسمانی عمدتاً صاف تا قسمتی ابری با احتمال انباشت آلاینده های جوی در مناطق صنعتی و پرتردد شهری پیش بینی میشود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین