کد خبر: ۸۱۹۷۳۱
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
اعدام علیرضا اکبری با انگیزه‌های سیاسی انجام شد

وزیر خارجه انگلیس: ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند

آنتونی بلینکن و جیمز کلورلی وزیران خارجه آمریکا و انگلیس عصر سه شنبه به وقت محلی پس از رایزنی‌های دو جانبه در واشنگتن وزیران خارجه انگلیس و آمریکا در یک نشست خبری مشترک شرکت کردند
وزیر خارجه انگلیس: ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند
آفتاب‌‌نیوز :

جیمز کلورلی وزیر خارجه انگلیس نیز درباره اعدام علیرضا اکبری ادعا کرد که این اقدام با انگیزه‌های سیاسی انجام شد.

این مقام انگلیسی با بیان اینکه لندن در پی این اعدام، تحریم‌هایی را علیه اعمال کرد، گفت: ایران از ما، آمریکا و سایر دوستان می‌خواهد این تحریم‌ها را برداریم و آنچه ما می‌گوییم این است اگر خواستار لغو تحریم‌ها هستند، باید رفتار خود را بطور اساسی تغییر دهند. متاسفانه هیچ نشانه‌ای از اینکه آن‌ها (ایران) آماده انجام چنین کاری (تغییر رفتار) هستند مشاهده نمی‌کنیم.

وزیر خارجه انگلیس همچنین مدعی شد که در واکنش به رفتار‌های ایران، درباره اقدامات بیشتری که ممکن است انجام دهیم گمانه زنی نمی‌کنیم.

وی در عین حال تهدید کرد پاسخ خود را به آنچه گفتم، محدود نمی‌کنیم. هر جا بتوانیم با ایران گفتگو می‌کنیم و امیدواریم آن‌ها در مقطع زمانی نه چندان دور به آنچه می‌گوییم، گوش دهند.

کلورلی در نشست خبری مشترک با بلینکن در واشنگتن، همچنین با تکرار ادعا‌هایی درباره استفاده از پهپاد‌های ایران از سوی روسیه در جنگ اوکراین مدعی شد: ایران اکنون پا را فراتر گذاشته و پهپاد‌هایی را در اختیار روسیه قرار داده که از آن‌ها برای کشتن غیرنظامیان در اوکراین استفاده می‌شود.

وزیر خارجه انگلیس مدعی شد: تهدید دیگر برای صلح و امنیت بین‌المللی از برنامه هسته‌ای ایران ناشی می‌شود که هیچگاه پیشرفته‌تر از این نبوده است. ایالات متحده آمریکا و انگلستان مصمم هستند که ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین