کد خبر: ۸۲۰۰۶۲
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸

رئیس سازمان سنجش: تاکنون تقلب در کنکور امسال نداشتیم

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه موضوع ارسال سؤال و دریافت پاسخ آن در فرآیند تقلب آزمون‌ها بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: تاکنون هیچ برگشت پاسخی به حوزه‌های امتحانی در کنکور امسال اتفاق نیفتاده است. این موضوع طی چند روز آینده به واسطه فعال شدن نرم افزار‌های تخصصی سازمان سنجش اثبات می‌شود.
رئیس سازمان سنجش: تاکنون تقلب در کنکور امسال نداشتیم
آفتاب‌‌نیوز :

عبدالرسول پور عباس در گفتگو با ایسنا، درباره انتشار سؤالات گروه آزمایشی گروه تجربی در فضای مجازی گفت: روز گذشته ۲۹ دی ماه سه صفحه از دفترچه سؤالات این گروه آزمایشی قبل از پایان آزمون، منتشر شد، اما به دلیل اینکه دفترچه‌های سؤالات آزمون سراسری از سیستم خاصی برخوردار هستند. به سرعت توانستیم متخلف را شناسایی و دستگیر کنیم.

وی با بیان اینکه اگر متخلف از فرصت بیشتری برخوردار بود صفحات بیشتری از دفترچه را منتشر می‌کرد، اما به سرعت شناسایی و دستگیر شد، اعلام کرد: متخلف در یکی از حوزه‌های امتحانی استان آذربایجان شرقی حضور داشت.

وی ضمن بیان این مطلب، درباره امنیت حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها گفت: هنگامی که موضوع امنیت آزمون ورود به دانشگاه‌ها مطرح می‌شود منظور این است که سؤالات از حوزه خارج نشود و پاسخی برای داوطلب ارسال نشود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره تعداد داوطلبان پایه در گروه‌های آزمایشی علوم تجربی و زبان‌های خارجی گفت: بطور معمول ۱۰ تا ۲۰ درصد داوطلبان در آزمون‌های ورود به دانشگاه‌ها شرکت نمی‌کنند. اما در حال حاضر نمی‌توان آمار دقیقی از میزان افرادی که در دو آزمون نخست شرکت کرده‌اند ارائه داد.

پورعباس با بیان اینکه اعلام دقیق تعداد شرکت کنندگان منوط به اعلام آمار داوطلبان حاضر در حوزه‌های شهرستان‌ها است، اظهار کرد: آمار دقیق داوطلبان تا سه روز آینده اعلام می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین